Teknoloji Haberleri

4 Windows 10 sorunu ve çözümü!

  1. Varsayılan uygulamaların değişmesi

Açtığınız resim veya videolar istediğiniz uygulamalarda çalışmıyor ise yapmanız gereken Windows + I tuşlarına basmak ve sistem’i seçip sol taraftan varsayılan uygulamaları seçerek buradan fotoğraflar, videolar ve fazlası için varsayılan uygulamaları ayarlayabilirsiniz.

2. Güncelleme Sorunu

Güncelleme yapıyorsunuz ve bir yerde takılıp kaldı. Bu durumda yüklenen bütün güncellemeleri silmeniz gerekiyor. Bütün güncellemeleri sildikten sonra tekrardan güncelleme işlemini başlatabilirsiniz. Dosyaları silmek için C:\Windows\SoftwareDistribution\Download klasörüne giderek buradaki klasörün içindeki her şeyi silin.(Bazı dosyaları silebilmek için bilgisayarınızı güvenli modda başlatmanız gerekebilir.)

3. Microsoft office dosyalarınız açılmıyor.

Microsoft office dosyalarınızı açmaya çalışırken “bu dosya bozuk ve açılamıyor” gibi bir hata alıyorsanız eğer korumalı görünüm modu işleme alınmış olabilir. Sorunu çözebilmek için komut satırını açarak icacls “%programfiles%\Microsoft Office 15” /grant *S-1-15-2-1:(OI)(CI)RX  kodu yapıştırıp entere basın. Office sürümünü kendini sürümünüze göre değiştirmeyi unutmayın. Sorun devam ediyorsa office sürümünü baştan yüklemeniz gerekiyor.

4. Windows mağazası uygulama yükleme sorunu

Windows mağazasından uygulamaları yükleyemiyorsanız bu sorun önbelleklemeden dolayı olabilir. Önbelleği temizlemek için Windows + R tuşlarına basarak çalıştırı açın WSReset.exe yazarak Enter’a basın ve Windows mağazası açılana kadar bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı