6 Yılda % %1738 Artış! İşte 2020 IMEI Kayıt Ücreti (İnfografik)

1
636
Görüntülenme

Resmi Gazete‘de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre Türk vatandaşların yurtdışından getirdikleri cep telefonları için ödenecek harç ücretinde bir kez daha değişiklik yapıldı.

Yurtdışından getirilen telefonların kullanılabilmesi için ödenen harç tutarına yeniden zam geldi. 2017 yılında 149.20 TL olan kayıt ücreti, 2018’de 170.70 TL olarak yenilenmişti. 170 TL olan IMEI kayıt ücreti önce 500 TL, devamında üç kat zamlanarak 618 TL olmuştu. Resmi Gazete‘de yayınlanan yeni Cumhurbaşkanlığı kararına göre kayıt ücreti 1.500 TL olmuştu. 2020 yılında yeni yapılan zamla beraber IMEI kayıt ücreti 1838 TL oldu.

Son 6 Yılda %1738 Zam

Yukarıda görmüş olduğunuz grafiğe göre IMEI kayıt ücreti yıllara göre düzenli biçimde artış göstermiştir. Vatandaşların tepkisi ise çığ gibi yükseliyor. Kararı duyan vatandaşlar 2020 yılı sonuna dek ücretin daha ne kadar yükseleceği konusunda aralarında tahmin yapmaya başladılar. Aşağıda yer alan zaman akışında ücretlerin artışını daha net görebilirsiniz.

İşte Vatandaşların Tepkileri


Sizlerde konuyla ilgili yorumlarınızı aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Önceki İçerikTürkiye’de Twitter’da En Çok Takipçiye Sahip Ünlüler
Sonraki İçerikEn Güvenilir Medya Kanalı Hangisi?
Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya son sınıf öğrencisi olup, birçok dergi ve blogda yazar olarak yer almıştır. Blog yazarlığı dışında Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking ve SEO gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Paylaş

1 YORUM

Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.