65 Milyon Tumblr Hesabı Hacklendi!

0
2195
Görüntülenme

Geçtiğimiz ayın başlarında keşfedilen bir açık sayesinde 2013 yılından öncesine ait 60 milyona yakın Tumblr hesabı hacklendi.

Sizinde bildiğiniz gibi 2013 yılında gelişen olaylardan dolayı Yahoo Tumblrı satın almamıştı. Tumblr yetkilileri tam olarak sayı vermese de Troy Hunt isimli güvenlik uzmanına göre en az 60 milyon hesabın hacklendiği tahmin ediliyor.

Hackerlar peace_of_mind kullanıcı adını kullanarak  0.4255 Bitcoin karşılığında kullanıcı mail bilgilerini satabiliyorlar. 60 Miyon hesabın 0.4255 Bitcoin üzerinden hesaplandığında 225 dolara tekabül etmektedir. Bu miktar kullanıcı sayısı ve elde edilen verilerle kıyaslandığında oldukça ucuz kalıyor.tumblr-2Troy Hunt yaptığı açıklamalarda kullanıcıların ellerinde şifrelerin cryptolu halleri bulunmaktadır şifreler ne kadar cryptolanmış olsada siz yinede şifrelerinizi değiştirmelisiniz

Önceki İçerikKablosuz Veri Transferinde Rekor Hız !
Sonraki İçerikAMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) iOS’e Geldi!
Kırklareli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu olup, birçok dergi ve blogda yazar olarak yer almıştır. Yazılım dışında Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking ve SEO gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Paylaş
Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.