Android N’in Yeni İsmi Belli Oldu

0
1303
Görüntülenme

Googlenin açık kaynak kodlu pöpüler işletim sistemi olan Android’in yeni sürümü adı belli oldu. Google Android’in yeni sürümünün adını bulamayınca çareyi kullanıcılara sormakta buldu. Tüm dünyadaki kullanıcılardan Android’in yeni sürüm adı için öneri istenildi.  Android‘in resmi internet sitesi üzerinden kullanıcılar Google’a binlerce isim önerisi gönderdi ve nihayet Android işletim sisteminin yeni adı açıklandı.

İnci Sözlük yazarları Android’in yeni isminin Namık olması için çok uğraşmış olsalar da sonucu hüsran oldu.  Android’in yeni sürümünün resmi adı Nougat olarak belirlendi.

Google’ın San Franciscoda bulunan ana kampüsünde açılışı yapılan resmi Android heykeli ile birlikte Nougat ismi kesınleşmiş oldu. Resmi açıklamadan önce snapchati aktif olarak kullanan arkadaşlarımız bu bilgiye biraz daha erken ulaşmış olabilirler. İlk açıklama Snapchat hesabı üzerinden yapıldı 🙂

Nedir bu Nougat diyecek olursanız eğer onu açıklayalım. Koz Helvası diyebileceğimiz Nougat, çeşitli bal, şeker ve vanilya gibi tatlandırıcılarla yapılan genellikle içerisinde fındık parçacıkları bulunan bir helva çeşidi.

Önceki İçerikAsus All in One Zen ZN240
Sonraki İçerikPhilips’in C Tipi USB Girişi Olan Monitörü
Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya son sınıf öğrencisi olup, birçok dergi ve blogda yazar olarak yer almıştır. Blog yazarlığı dışında Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking ve SEO gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Paylaş
Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.