MobilTeknoloji Haberleri

Apple iPhone 7 Lansmanını Yapıyor!

Apple, bugün yapacağı lansman ile 2017 ürünü olacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtacak. İnternete sızan beklenen özelliklerin özelliklerini derledik.

Dünya teknoloji devlerinden birisi olan Apple, 2017’de üreteceği ürünlerin tanıtımını bugün yani 7 Eylül 2016‘da yapacağı etkinlikte iPhone 7 serisi ve Apple Watch gibi popüler ürünleri kullanıcılarına sunacak.

Yeni ürünlerin tanıtımları yapılmadan önceki senelerde olduğu gibi yine cihazın yeni özellikleri ve görünümleri üzerine spekülasyonlar yapıldı ve cihaza ait olduğu iddia edilen, ayrıca sızdırıldığı iddia edilen fotoğraflar internet ortamında paylaşıldı.

İnternette sızdırılanlara göre yeni iPhone 7‘de kulaklık girişinin olmayacağı ve kablosuz kulaklık ile kullanılacağı. Diğer yandan ana ekran tuşunun dokunmatiği daha duyarlı ve “Plus” versiyonunda çift kamera olacağı yönünde.

Tanıtım Ne Zaman Saat Kaçta Olacak?

Apple lansmanını Türkiye saati ile (TSİ) 20:00‘da ABD’nin San Francisco kentinde düzenleyeceği etkinlik ile tüm dünyaya duyuracak.

Beklenen iPhone 7 Özellikleri

İlk olarak adının iPhone 7 olacağı bile meçhul olan bu yeni ürünün büyük oranlar iPhone 6 tasarımında olacağı tahmin ediliyor.

Uzun zamandır konuşulan değişimlerden birisi ise kulaklık girişinin kaldırılması. Artık yeni cihazda Bluetooth kulaklıklar tercih edilecek. Geçiş süreci kullanıcılar rahat uyum sağlasın diye güç kablosuna ek aparat ile kulaklık jak girişi gelebilir.

Yeni versiyonda da yine iPhone 6’da olduğu gibi iki farklı boyut olması tahmin ediliyor: Normal ve Plus. 32, 128 ve 256 GB depolama alanları ön görülüyor. Plus modelinde 3 GB RAM ve A10 işlemci yongası olması bekleniyor.

4,7 inçlik modelinde kamerasının biraz daha büyük olması bekleniyor. Ek olarak cep telefonu kameralarında.. hatta profesyonel bazı fotoğraf makinalarında bile görülmeyen özellik Optik Zoom özelliği eklenecek. Yani fotoğrafı çektikten sonra bile sonradan odak ayarı yapılabilir formatta görüntüler elde edilecek.

Plus modelinde çift kamera olması bekleniyor (arkada iki tane). Bunlardan birisi dar diğer geniş açılı olacak. Kamera flashı 2 değil 4 LED ampülden oluşacak. İkisi canlı renkler diğer ikisi ise sıcak renklerin daha belirgin olmasında yardımcı olacaklar. Böylelikle fotoğrafların daha canlı ve belirgin olması sağlanmış olacak. Bu sayede loş ortamda çekilen fotoğrafların daha parlak olmasını sağlayacak.

Güvenilir kaynaklardan Mark Gurman‘a göre cihazla birlikte tam uyumlu kablosuz kulaklıklar da tanıtılacak ancak bu ürün ayrı satılacak. Bloomberg’e konuşan Gurman ayrıca yeni modelde ana ekran tuşunun artık dokunmatik olacağını iddia etti. Ve belki de en çarpıcı iddialardan birisi de yeni model iPhone’un su geçirmez olacağı yönünde.

Bu yeni üründe geniş ve çeşitli renk yelpazesi bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı