Teknoloji Haberleri

Apple Watch Sinemaya Uygun Hale Geliyor!

Akıllı telefon kullanımının daha pratik bir şekilde sağlanabilmesi adına ortaya çıkarılmış olan akıllı saatler gün geçtikçe daha çok kullanıcı tarafından kullanılan cihazlardan oluyor. Kullanıcıların yoğun taleplerine karşılık olarak markaların da akıllı saat üretimi yapma ve bunları geliştirme yönündeki olumlu tavrı sonucunda akıllı saatler çok daha geniş bir kullanım alanına sahip oldu. Diğer elektronik cihazlarda olduğu kadar yoğun bir talep olmasa da apple watch gibi ürünlerin sürekli olarak geliştiriliyor olması kullanıcıların ilgisini daha da artırıyor.

Temel olarak akıllı telefonların hantal kullanımından ve verimsiz yer kaplamasından dolayı üretimi yapılmış olan akıllı saatler kullanıcılara pratiklik kazandırmada etkili oluyor. Kolaylık sağlayan bu ürünlerin insanların yaşamına zarar verecek sonuçlar doğurması da istenmeyen bir durum olarak apple watch kullanıcılarının uzun süredir çözmeye çalıştığı bir problem olarak duruyordu. Akıllı telefonlara gelmiş olan bildirimlerin akıllı saatler üzerinde görüntülenmesinden dolayı çevreye yaymış olduğu ışık kişilere özellikle karanlık bir ortamın korunması gerektiği yerlerde büyük sıkıntılar çıkarıyordu.

Sinema Modu Ne İşe Yarayacak?

Apple sinema başta olmak üzere ihtiyaç duyulan her alanda kullanılacak olan sinema modu adında yeni bir mod yayınladı. Sadece apple watch ürünlerinde geçerli olan bu mod sayesinde kullanıcıların sinema gibi yerlerde tüm bildirimlerinin ve seslerinin kapatılmasını sağlaması mümkün olacak. watchOS 3.2 güncellemesi ile birlikte kullanıcıların sahip olduğu bu özellik aynı zamanda bilinçli olarak yapılmayan kol hareketlerinin sonucunda cihazın tekrar aktif olmasının da önüne geçen yenilikler barındırıyor.

Resmi olarak ne tür yeniliklerle birlikte geleceği ayrıca belirtilmiş olan bu güncellemenin kullanıcılara ne zaman ulaşacağı henüz açıklanmadı. Apple Watch kullanıcıları hali hazırda watchOS 3.1.3 güncellemesini son olarak kullanıyorlardı. Yeni güncelleme cihazlara daha işlevsel bir nitelik kazandırırken bu durum daha kullanışlı bir şekilde akıllı saatlerin kullanılmasının önünü de açabilir. Özellikle kullanıcılar tarafından beklenen sinema modunun başarılı bir şekilde uygulandığı görülürse benzer ürünleri üretmeye devam eden başka markaların da bu yönde adım atması söz konusu olabilir. Apple’ın bu konudaki öncü lider tavrı akıllı saatlere olan bakış açısının değişmesini de sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı