Mobil

BlackBerry Mercury Piyasaya Ne Zaman Çıkıyor?

Akıllı telefon piyasasının öncülerinden olmasına rağmen beklenen patlamayı sektörün ilerlediği ilk zamanlarda yapamamış olan BlackBerry markası her geçen gün yenilerini eklemiş olduğu ürün yelpazesi ile farklılık yaratmaya devam ediyor. Son olarak firma tarafından BlackBerry Mercury adında yeni bir cihazın geliştirildiği ve kullanıcılara sunulacağı açıklanmıştı. Kullanıcılar bu yeni cihazı ne zaman deneyimleyebileceklerini merakla bekliyorlar. Uzun süredir hakkında en ufak bir bilgi edinmenin bile mümkün olmadığı cihazla ilgili kesin bilgilere de 25 Şubat 2017 olarak belirlenmiş tanıtım tarihinde ulaşılabilecek.

Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak ilk bakışta klavyesiyle dikkat çeken blackberry mercury eskiden koruduğu tarzı aynı şekilde akıllı telefonlarda da sürdürmeyi hedefliyor. QWERTY klavye özelliği ile kullanıcıların daha rahat bir yazı yazma deneyimi kazanmasını ve nostaljik bir görüntü elde etmesini sağlayan bu cihaz akıllı telefon özellikleri ile de modern ürünler arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi ile ilgili olarak kesin bilgi verilmemiş olan bu ürün 25 Şubat 2017 tarihinde yapılacak olan tanıtımının ardından tüm özellikleri ile birlikte öğrenilebilecek.

BlackBerry Mercury Özellikleri

Bugüne kadar açık bir şekilde firma tarafından cihazla ilgili olarak tanıtım toplantısının tarihi dışında herhangi resmi bir açıklama yapılmamış olsa da cihazın özelliklerinin sızdırılmış olması kullanıcılar için referans niteliği taşıyan bilgilerin edinilmesini sağlıyor.

Yeni çıkacak olan blackberry mercury ürününün en çok merak edilen yerlerinden olan ekranı 4.5 inç büyüklüğe sahip olan IPS LCD ekrandan oluşacak. Full HD özelliklerini taşıyacak olan bu ekranın klavye ile birlikte nasıl bir görüntü vereceği de merakla bekleniyor. Cihazın işlemcisi Qualcomm tarafından yapılan Snapdragon 821 olurken cihazda Adreno 530 grafik birimi kullanılacak.

Cihazın performansı ile ilgili olarak da blackberry mercury ürününün 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olacak şekilde tasarlanması belirlendi. Kullanıcıların en merak ettiği konulardan olan kamera özelliklerinde ise arka kamerada 13 ön kamerada ise 8 megapiksel çözünürlüğe sahip olan bir kamera tercih edilmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı