Teknoloji Haberleri

Canon Yeni Aynasız Modelini Duyurdu!

Fotoğraf makineleri ve video kameralar arasında ortaya çıkardığı ürünlerinin kalitesi ve teknik özellikleri ile adını sektörün en üst sırasına yerleştirmiş olan lider firma Canon fotoğraf makineleri arasında daha pratik ve kullanıcı dostu çözümler ortaya çıkarmaya devam ediyor. Bu noktada firmanın son olarak üzerinde çalıştığı model olan Powershot G9 X Mark II ürününün tanıtımı yapıldı. Aynasız modeller arasında sahip olduğu yüksek özellikler sebebiyle oldukça gelişmiş bir teknolojiye sahip olan bu ürün daha ilk tanıtımından itibaren pek çok kullanıcının ilgisini çekmeyi başardı.

İlk bakışta oldukça küçük boyutları ile dikkat çeken bu yeni aynasız makinenin üretimi sırasında cepte taşınabilecek bir boyuta sahip olmasının hedeflendiği belirtiliyor. Boyut özellikleri açısından cihaz daha önce üretilmiş olan aynasız fotoğraf makinesi modellerinden yüzde 25 daha küçük boyutlarda. Bu boyutları ile sahip olduğu 206 gramlık ağırlığı ise kullanıcılar tarafından belki de cihazın tercih edilmesindeki en temel neden olacak.

PowerShot G9 X Mark II Özellikleri

Tanıtımının yapılmasının ardından gelen kısa bir sürede piyasaya çıkması beklenen ürünle ilgili olarak teknik detaylar hakkındaki bilgiler de tanıtım sırasında verildi. Powershot G9 X Mark II sahip olduğu teknik özellikler ile de kullanıcıların favorisi haline gelecek olan bir cihaz olma özelliğini barındırıyor. DIGIC 7 ve CMOS sensörleri ile güçlendirilmiş olan bu model özellikle fotoğraf makinesinden hız ve yüksek performans arayan kişiler için ideal olacak. 3,5 durağa sahip düzeltme imkanının bulunduğu üründe aynı zamanda çift algılamaya sahip bir görüntü sabitleyicinin bulunması da özellikle sokakta veya spor sırasında görüntü çekmek isteyenler için en ideal görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayacak. Saniyede 8,2 kare çekebilmesi sayesinde de hareketli nesnelerle ilgili olarak başarılı çalışmaların yapılabileceği bir cihazın ortaya çıktığı görülebiliyor.

Üzerinde 3x optik zoom özelliği bulunan Powershot G9 X Mark II 28 mm geniş açı görüntü veren ve f/2.0 diyaframa sahip olan lensi ile birlikte yüksek enstantane hızlarının başarılı bir şekilde kullanılmasına olanak sağlıyor. Wi-Fi ve NFC özellikleri bulunan cihaz sayesinde veri transferi de kolaylıkla sağlanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı