Cyrtek’den VR Oyun Motoru:CryEngine V

0
2064
Görüntülenme

Sanal gerçeklik oyun sektörünün geleceği konumunda. Oyun Motoru, kişilerin veya şirketlerin ücretli veya ücretsiz olarak kullandığı programlardır. Bu programlar kütüphanelerden oluşmuş durumdadır. Bu kütüphanelerin içinde tanımlanmış fonksiyonlar,sınıflar gibi veriler bulunmaktadır.En bilinen oyun motorları; Unity 3D,Unreal Engine,3D GameStudio,CryEngine 3 vb. oyun motorlarıdır. Bunlardan biri de Crytek firması yeni nesil oyun motoru işine daha da derinlemesine giriyor.

cryengine-vr

Crytek firması yeni nesil oyun motoru ile, VR oyunlara verdiği önemi belirtmiş oldu. San Francisco‘da düzenlenen Game Developers Conference‘da söz alan şirket CEO‘su Cevat Yerli tarafından yapıldı. Yerli, son dönemlerde alınan başarıların ve Crytekengine oyun motorunun ne kadar stabil bir oyun motoru olduğundan bahsetti. Crytek şimdiki hedefi ise, oyun dünyasının yıldızı VR’ı hedeflerinin merkezine almak.

Archeage-on-CryEngine

Razer, AMD, Leap Motion vb önemli parterleri destekleyen Crytek, daha gerçekçi render’lama sistemleri ile VR oyun deneyimini üst seviyelere çıkararak dünyanın birebir simülasyonunu çıkarmayı amaçlamakta.Son olarak Crytek’in yeni oyun motoru ”pay what you what (dilediğin fiyatı öde)” temelli olacak.

Bu bağlantıdan CryEngine ile yapılmış oyun motorlarının videosunu izleyebilirsiniz;

 

sizleri seviyorum esen kalın 🙂

 

 

Önceki İçerik15 Mart 2016 Google Doodles
Sonraki İçerikLG K5 ve K8 Bu Hafta Geliyor
Kırklareli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu olup, birçok dergi ve blogda yazar olarak yer almıştır. Yazılım dışında Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking ve SEO gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Paylaş
Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.