Mobil

Galaxy Note 20 parmak izi okuyucusunda yeni dönem

Galaxy Note 20 parmak izi konusunda yeni bir dönem başlatacak. Gelen son bilgiler bu konuda büyük bir heyecan yaratırken, Qualcomm ile işbirliğine giden Samsung, ilk denemeyi Galaxy note 20 modelinde yapacak.

Samsung tarafından üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü Galaxy Note 20 modelinde yeni teknolojilere yer verilmeye çalışılıyor. Bu kapsam dahilinde pek çok yeni özelliğin dahil olduğu telefonda en dikkat çekenlerden birisi de parmak izi teknolojisi. Qualcomm tarafından özel olarak geliştirilen ve Samsung işbirliği ile ilk defa Samsung modelinde denecek olan parmak izi okuyucusu, Qualcomm 3D Sonic Max olarak adlandırılıyor.

Galaxy Note 20 parmak izi yeniliği ne ifade ediyor?

Bu yeni teknolojisi mevcut parmak izi tarayıcılarına göre çok daha büyük ve geniş bir alan kaplıyor. Bu geniş alana rağmen ise daha hızlı ve daha esnek parmak izi okuma imkanı sağlıyor. Bugüne kadar hiçbir modelde yer almayan bu özel donanımın, mevcut tüm donanımlardan çok daha üstün olduğu iddia ediliyor. Donanım kuşkusuz sadece hızlı ve kolay okuma desteği sunmuyor. Çift parmak okuma ya da özel parmak hareketlerine de odaklı. Bu açıdan ekranı iki farklı parmağı kullanarak açabilmek ya da farklı konfigürasyonlar denemek söz konusu olacak. Yeni donanım ile birlikte kuşkusuz güvenlikte artırımı sağlanacak. Özellikle güvenliğe önem veren kullanıcılar için mevcut donanım bu açıdan ciddi bir avantaja sahip.

Galaxy Note 20 özellikleri nelerdir?

Galaxy Note 20 için öne çıkan bu özelliğe ek olarak donanımlar da oldukça merak ediliyor. Bugüne kadar yapılan sızdırmalar dahilinde yeni modelde yer alması beklenen bazı özellikleri ise şöyle;

Android 10 işletim sistemi

One UI 2.5 ile özelleştirilen arayüzü

8GB RAM ve 12GB RAM seçeneği de

Qualcomm Snapdragon 865+ işlemci

Samsung her amiral gemisinde olduğu gibi çıkaracağı yeni Galaxy Note 20 modelinde de parmak izi dahil olmak üzere pek çok farklı güncellemeyi kullanıcılara sunacak. Her telefonunda daha iyi bir deneyim ve performansı hedefleyen markanın, bu mevcut özellik ve donanımlar ile birlikte piyasalarda yine büyük satış rakamlarına ulaşması mümkün görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı