Google Chrome Book’lar İçin Android Desteğini Resmileştirdi

0
1367
Görüntülenme
Chromebook için android desteği resmileşti

Dünkü rapora göre, uzun bir süre Chrome Book serisi bilgisayarlara Google Play Store desteği geliyor. Bu sayede Google Play Store üzerinde bulunan bütün android programları dizüstü bilgisayarlar da kullanılabilinecek. Google güncelleştirmeleri yaparak Haziran ayında 3 model; Asus Chromebook R11,Chromebook Flip ve 2015 Chromebook Pixel modelleri olduğunu bildirdi.

Başlangıç olarak kısa bir liste,fakat endişelenmeyin; “2016 yılından sonra” Android üzeri çalışacak ChromeBooklar’ın listesi bayağı geniş.

Hatta bu listede, çok şaşırtıcı fakat hiç duyulmamış(Bobicus? Viglen?) gibi markaların da olduğu söyleniyor. Google ayrıca hemen hemen bütün android uygulamalarını ChromeBook platformunda çalışacağını onayladı.

ChromeBook platformunda donanım kısıtlılığı bulunmaktadır diyelim ki; Dizüstü bilgisayarınızda kamera yok ise arka kamera gerektiren uygulamaları kullanamayacaksınız.

Önceki İçerikBen Girişim | Argüman
Sonraki İçerikBir Hacker 117 Milyon Linkedin Hesabını sattı!
Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya son sınıf öğrencisi olup, birçok dergi ve blogda yazar olarak yer almıştır. Blog yazarlığı dışında Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking ve SEO gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Paylaş
Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.