Teknoloji Haberleri

Google Cinsellik Kitabı Öneriyor!

Kurulduğu günden beridir kendini sürekli gelişen ve kullanıcılarının isteklerine en iyi şekilde cevap veren Google küçük çocuklara cinsellik kitapları öneriyor.

Kullanıcı etkileşimlerine göre sonuçlar sunan Google örneği “en iyi komedi filmleri” aramasından sonra üst sırada bizler için komedi filmleri tavsiyesini listeler. Tek tek alt sonuçlarda çıkan sonuçlarla uğraşmamamız için harika bir özellik.

İngiltere’de görülen bir olay Google nezdinde hiç iyi yorumlanacak gibi değil. Reddit’te bir kullanıcının paylaştığına göre Google “8 yaşında çocuklar için kitaplar” araması sonrası önerilerde sponsorlu olarak erkekler için “Büyük Penisler için Küçük Kitap” ve “Kızlar için Mastürbasyon” gibi cinsellik ile ilgili kitapları tavsiye ettiği görülmüş.

cocuklar-icin-cinsellik-kitabi-oneri-google

 

Kullanıcı deneyimini artırmak için Google, daha önce yaptığınız arama sonuçlarına dayanarak en çok ziyaret ettiğiniz konularla alakalı algıladığı sonuçları çıkarır karşınıza. Fakat aynı arama gizli sekmeden de yapılınca arama sonucunda bir değişiklilik olmadığı görülüyor.

Bu sonuç Google hayranları tarafından pek hoş karşılanmaya bir durum olmuş. Bu konuda Google gelen tepkiler karşısında durumu düzeltecek veya ne gibi bir açıklama yapacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı