Site icon Teknostation – Güncel Teknoloji Haberleri

GoPro Karma Satışa Çıkacak Mı?

Aksiyon kameraları alanında sektöründe birinci sırasındaki yerini korumakta olan GoPro markası sürekli olarak güncellediği ürünlerine bir yenisini daha eklemişti. GoPro Karma adındaki ürün bir drone olma özelliğini taşıyor ve GoPro adıyla çıkan ürünler arasında da marka adına bir ilk olma niteliği taşıyordu. Ancak ilk piyasada girdiği zaman çok kısa bir süre piyasada kalıp hemen geri çekilen bu ürünle ilgili olarak GoPro’nun çok yakın bir zamanda ürünü tekrar piyasaya koyacağı duyuruldu.

Piyasadan çekildikten ve satışından vazgeçildikten sonra ortaya çıkan hatalarını gidermek adına üzerinden çalışmalar yapılan GoPro Karma’nın özellikleri CES 2017 fuarında tüm hataları ortadan kaldırılmış şekliyle tanıtıldı. GoPro kalitesinin ve çizgilerinin özenle yansıtıldığı bu ürün de beraberinde çeşitli özellikleri taşıyor. Bunlardan ilki kişilerin sadece drone çekimi değil bunun yanında farklı açıları da yakalamasına olanak sağlayacak olan Gimbal oluyor. Bu sayede elden çekimlerde daha rahat bir çekim kabiliyeti ve daha yüksek bir stabilizasyon olanağı sağlaması ile GoPro Karma en ideal ürünlerden biri haline gelebilecek. Fuarda aynı zamanda GoPro Karma’nın özelliklerine dair bilgiler de ortaya çıktı.

GoPro Karma Özellikleri

Tam bir drone görünümü ve özelliklerini taşıyan GoPro Karma özellikleri ile drone sektörü içine de yenilikler getirecek. 15 m/s hıza kadar ulaşabilen kontrol edilme kapasitesi ile toplamda 3 km genişliğindeki bir alanda çekim yapmaya olanak sağlaması ilk bakışta görülen en önemli avantajlardan oluyor. Ürünün aynı zamanda rüzgarlı çekimler için de 10m/s hıza kadar ulaşabilen rüzgar dayanıklı olması kullanımının büyük ölçüde verimini de artıracaktır. GoPro Karma’nın kontrolünün sağlandığı bölümde ise kullanıcıların daha iyi bir çekim deneyimine sahip olmasına olanak sağlayacak 5 inçlik bir ekran bulunuyor. 4 saatlik pil ömrü ile uzun çekimlerde de rahatlıkla çekim yapılabilmesine olanak sağlayan bu bölüm aynı zamanda 720p çözünürlüğü ile de drone kullanıcılarının en büyük sorunu olan görüntü kalitesi problemini ortadan kaldıracak. Tekrar piyasaya sürüleceği ve satışının yapılacağı açıklanan GoPro Karma’nın Türkiye piyasasına ne zaman gireceği belli olmamakla beraber ürünün hali hazırdaki ön satış fiyatı 799,99 Dolardır.

Exit mobile version