Mobil

HTC U Play Geliyor!

Akıllı telefon piyasasına kattığı yeniliklerle son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başlayan ve giriş seviyesi ve orta seviye akıllı cihazları ile kullanıcılar arasında en sevilen markalardan biri haline gelen HTC ürün özelliklerini geliştirmeye ve yeni ürünlerini piyasaya sürmeye devam ediyor. Bu anlamda HTC tarafından tanıtımı yapılan ve özellikleri hakkında bilgi verilen son cihaz HTC U Play oldu. HTC U Ultra modelinin hemen ardından tanıtımı yapılan bu ürünün ilk göze çarpan özelliği HTC U Ultra modeline oranla çok daha küçük bir ekrana sahip olması ve diğerine göre daha sınırlı bir donanım özelliğine sahip olması geliyor.

HTC U Play Özellikleri Nasıl Olacak?

HTC tarafından resmi olarak gerçekleştirilen bir etkinlik ile duyurusu yapılan iki model birbirinden farklı kullanım amaçlarına hitap etmek üzere tasarlanmış. HTC U Play Ultra modelinden farklı olarak en başta 5.2 inçlik ekranı ile dikkat çekiyor. Bu ekranın IPS özelliklerini taşıyor olması ve Full HD çözünürlüğünde görüntü alınabilmesine olanak sağlaması da cihazın en büyük avantajlarından biri olmaktadır. HTC U Ultra modeli ile U Play modelinin arasındaki en temel farklardan biri de bu modelde iki ekran özelliğinin bulunmaması olmaktadır.

Cihazın sağlamlığı ve dayanıklılığı konusunda ise dış kasası üzerinde bazı yenilikler yapılmış. Ön ve arka kısmı cam malzemeyle kaplanmış olan HTC U Play’in kasasının metal olması kullanıcıların sağlamlık konusunda yaşayabileceği endişelerin önüne geçmek adına özel olarak tasarlanmış görünüyor. U Ultra modeli ile kıyaslandığında daha mütevazı özelliklere sahip olsa da HTC tarafından çıkarılan en güçlü akıllı telefon modellerinden sayılabilecek olan HTC U Play Helio P10 işlemci desteği ile birlikte gelecek. 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza üzerinde olacak şekilde fabrika çıkışı bulunan cihazda kullanıcılar kendi deneyimleri doğrultusunda hafızayı microSD ile çoğaltabilecekler. Telefonun 2500 mAh’lik bataryası ise cihazın istediği özelliklere oranla yeterli bir kullanım ömrü sağlayacak. Telefonun en merak edilen özelliklerinden kamerasında ise HTC 16 megapiksellik bir ön kamera tercihi ile doğrudan kullanıcılara hitap ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı