Mobil

Instagram Hikaye’de İki Yeni Özellik!

Ortaya çıktığı ilk günden beri alternatifleri daha önce çıkmış olmasına rağmen hitap ettiği kullanıcıs sayısının fazla olması ile büyük ilgi gören Instagram Hikaye özelliği her geçen gün daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatılması adına geliştirilmeye devam ediliyor. Son olarak Instagram hikaye özelliği üzerinden kullanıcıların yaptıkları paylaşımlarla ilgili istatistikleri görebilmesine ve reklam verilebilmesine olanak sağlayan iki farklı özelliğin ortaya çıkarıldığı duyuruldu. Daha önce Instagram’ın kendi akışı içinde kullanıcılara ve firmalara sağlanmış olan reklam özelliklerinin hikaye bölümüne de taşınması ile birlikte kişiler çok daha etkili ve hızlı bir biçimde kalabalıklara ulaşabilme fırsatına sahip olacak.

İstatistikler Ve Reklamlar Ne Getirecek?

Instagram hali hazırda günlük yaklaşık 150 milyon kullanıcı ortalaması ile en çok kişiye en hızlı bir şekilde ulaşma olanağı sunan platform olarak diğer sosyal medya araçları arasında ön plana çıkıyordu. Kullanıcıların daha çok özenli görsel profilleri oluşturmak adına üzerinde emek harcayarak kullanmaya devam ettiği Instagram Hikaye özelliği ile kullanıcılara daha rahat bir etkileşim alanı açmıştı. Sadece bu hali ile özellikle çekilen hikayelere karşı gönderilen direkt mesajlar oranına bakıldığında yüksek etkileşim seviyelerine ulaşmış olan özelliğin reklam desteği ile birlikte çok daha büyük bir alana etki etmesi bekleniyor. Bu aynı zamanda Instagram’ı kısa bir süre önce satın almış olan Facebook’un gelirlerinde de artış olması anlamına gelecek.

İstatistikler ve Reklamlar Kime Yarar Sağlayacak?

Instagram Hikaye içerisine dahil edilecek olan istatistik ve reklam özellikleri sadece Facebook’un elde ettiği gelirlerde değil aynı zamanda bu alandan müşterilerine ulaşmak isteyen firmaların da daha yüksek bir etkileşim gücüne sahip olmasını sağlayacak. Özellikle işletme profili sahibi olan işletmeler için hikayeler üzerine eklenecek olan istatistik özelliği doğrudan ne kadar kişiye ulaşılabildiği konusunda fikir vererek doğru ve kapsamlı analizlerin yapılmasına da olanak sağlayacak. Reklam özelliklerinin de hikayeye katılması ile birlikte Instagram kullanıcılarının görsel ve işitsel olarak da işletmeye karşı ilgisi artacak. İşletme profilleri dışında kullanıcı sayısını artırmak isteyen hesaplar için de benzer durumlar söz konusu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı