Mobil

iPhone 8 Çelik Kasalı Mı Olacak?

iPhone 7’nnin piyasaya çıkmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen Apple tarafından çoktan iPhone 8’in çalışmalarına başlandı. Daha önce gövdesinin malzemesinde değişikliklerin yapılacağı belirtilmiş olan bu ürün ilgili olarak alüminyum gövdeli bir tasarımın sürdürülmeyeceği konusunda bazı ipuçları verilmişti. Apple tarafından yapılan son açıklamalara göre şirket iphone 8 için cihazın cam ve paslanmaz çelikten oluşan bir tasarıma sahip olması için çalışmalarına devam ediyor. Buna dair bir konsepti yayınlayarak duyurusunu yayınlayan Apple için ilgiler şimdiden artmış durumda.

Daha önceleri de alüminyum gövdeye sahip ürünleri ortaya çıkartan iPhone serisi cihazların yaşadığı bükülme problemine iPhone 6s’ten sonra uygulanmaya başlanan 7000 serisi alüminyum ile çözüm bulmuş olan firmanın cam tasarıma sahip bir cihaz ortaya koyabilme ihtimali de bulunuyor.

iPhone 8 Neler Getirecek?

Apple’ın yaptığı çalışmaların cam gövde üzerinde ilerlediğine dair bu konuda çalışmalarını sürdürmekte olan ve Apple ile işbirliği içinde çalışan firmalar üzerinden çeşitli duyurular yayınlanmıştı. iphone 8 tasarımında da buna yönelik olarak oluşturulmuş olan bir konseptin yayınlanması bu konudaki iddiaların doğrulanmasına yetti. Bu konseptte aynı zamanda cihazın kenarları için paslanmaz çelik malzemesi de kullanılmış.

iphone 8 bunların dışında pek çok yenilik ile birlikte de gelecek. Yayınlanmış olan cihaz konsepti üzerinden rahatlıkla görülebilecek şekilde cihazın ön ve arkasının tamamen cam formda bir yapıdan oluşması söz konusuyken cihazın kenarlarının paslanmaz çelikten oluşan bir banda sahip olması sağlanacak. Kavisli bir yapıya sahip olan ekran ise estetik bir görüntü oluşturması açısından önemli oluyor.

iPhone 8’in getirdiği en büyük yeniliklerden biri de cihazın arkasında bulunmakta olan dikey yapıdaki çift kamera. Daha önce hakkında bazı iddialar olmasına rağmen kesinlik kazanmamış olan bu özellik konsept üzerinde görülmesi ile birlikte de kesinlik kazanmış oldu. Buna ek olarak iPhone 7’de bulunması beklenen ancak yer verilmeyen Smart Connector kısmının da bu cihazda bulunması bekleniyor. Ekran tuşu yerine de ikinci bir ekran gibi görünüm sağlayan bir tasarımın kullanılması çok şık bir görüntü oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı