MobilTeknoloji Haberleri

LG G6 Özellikleri Belli Oldu!

Akıllı telefon dünyasının en yenilikçi ve vizyon sahibi markalarından olan LG firması, G serisi adı altında ürettiği ürünlerle kullanıcıların en beğendiği ve sıklıkla tercih ettiği bir marka haline gelmişti. Son olarak LG G6 modelinin piyasaya çıkacağını duyuran firma bu modelin fotoğrafları ile birlikte özelliklerini de basına sızdırdı. Ön ve arka paneli açık bir şekilde görüntülenen fotoğraflar cihazın tasarımı hakkında genel bir bilgi verirken açıklanan özellikler de netlik kazanmayan resmi olmayan bilgiler oldu. Sızdırılan fotoğraflara ve sahip olması beklenen özelliklere bakıldığında lg g6 modelinin de kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

LG G6 Nasıl Olacak?

Tasarımı konusunda artık klasikleşmiş kabul edilen LG çizgilerinden farklı küçük detaylar barındıran bu ürün ilk bakışta ekran büyüklüğünün ön paneldeki oranı ile dikkat çekiyor. Dört tarafından çerçevelenmiş olmasına rağmen oldukça geniş bir alana yayılmayı başarmış olanı ekranı ile lg g6 kullanım kolaylığı sağlayacak. Ön panelin alt bölümünde bir LG logosu ve yazısı, üst kısmında ise hoparlör ve diğer alışılmış sensörler bulunuyor. Cihazın arka paneli de standart bir görünüme sahipmiş gibi gözükse de bazı incelikler barındırıyor. Çift kameraya sahip olan bu üründe kameralar arka panele belirli aralıklar yan yana yerleştirilmiş durumda. Çift kameranın yanı sıra bir de parmak izi okuyucuya yer verilmiş olan arka panel metalik görünümündeki yapısıyla parlaklık konusunda ön plana çıkıyor.

Teknik özellikler bakımından ilk göze çarpan ekranın 5.7 inç büyüklüğe sahip olması bekleniyor. 2880 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip olduğu iddia edilen ekran Snapdragon 821 işlemci ile desteklenecek. Fabrika çıkışında 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafızası ile üretime çıkması beklenen lg g6 diğer LG modellerinde olduğu gibi hafıza kartları sayesinde depolama kapasitesini de artırabilecek. Kullanıcıların merakla beklediği batarya kapasitesi konusunda 3200 mAh değerinde bir bataryanın kullanılmış olması uzun süre boyunca cihazın kullanıma açık kalabilmesine olanak sağlayacak. Cihaz hakkında kesinleşmemiş olan bu bilgilerin 26 Şubat 2017’de yapılacak Mobil Dünya Kongresi ile kesinlik kazanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı