Nasıl yapılır

MAC bilgisayar özelliklerine nasıl bakılır?

“MAC bilgisayar özelliklerine nasıl bakılır, mevcut bilgisayarın detaylı bilgilerine nasıl ulaşılır?” gibi soru işaretleriniz varsa aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

MAC, özel bir işletim sistemini kullanan bilgisayar olduğu gibi özellikle ilk defa bu bilgisayarı kullanan kullanıcılar, başlangıçta zorlanabilir. Windows işletim sistemi ile tamamen farklı bir yapıya sahip olan MacOS işletim sisteminde, kullanım alışkanlıklarının da değişmesi gerekecektir. MAC bilgisayar özelliklerine nasıl bakılır gibi pek çok farklı basit konu dahi kullanıcılar tarafından arandığından dolayı alışım sürecinde bazı yerlerin bilinmesi zaman alabilmektedir.

Adım adım MAC bilgisayar özelliklerine nasıl bakılır rehberi?

Sistem bilgileri hakkında bilgi almak isteyen kullanıcıların Apple menüsü üzerinden bu MAC hakkında bağlantısını takip etmesi gerekir. Bu takip ile MAC bilgisayarın tüm detaylarına ulaşılabilmesi mümkün olmaktadır. Öyle ki açılan ekranda 5 farklı sekme ve her sekme altında da farklı seçenekler gösterilmektedir. İlk genel bilgi ekranında bilgisayarın donanımlarına dair verilere yer verilmektedir. İşlemcisi, belleği, grafik desteği, başlangıç diski gibi farklı bilgilerin yer aldığı bu bölümde aynı zamanda sistem raporu alabileceğiniz bir seçenek de bulunmaktadır. İsteyen kullanıcılar yazılım güncelleme kısmından yeni bir güncellemenin olup olmadığını dahi kontrol edebilmektedir. Sistem raporu ya da sistem bilgileri dediğinizde ise bilgisayarın tüm donanımı hakkında bilgi alabileceğiniz özel bir ekran bulunmaktadır. Bu ekranda sol tarafta yer alan menüde donanım ve yazılım kategorileri altında hangi konuda bilgi almak istiyorsanız seçim yapabilirsiniz. Öyle ki donanım bölümünün alt kategorisinde kamera seçeneğini takip ettiğinizde, mevcut kamera ile ilgili teknik donanım bilgileri aktarılmaktadır.

Ağ konusunda bilgi almak istediğinizde ise ağ kategorisi altındaki Wi-Fi seçeneği gibi sekmeleri takip ederek yine ilgili kategori için bilgilere ulaşabilirsiniz. Sistem raporunuzu kaydederek daha kolay erişilebilir hale getirmeniz mümkündür. Bununla birlikte özellikle destek ve servis konusunda destek almak istiyorsanız yine ilgili ekranlara ulaşmalı ve ilk ekranın en üstünde yer alan 5 seçenekten destek ve servis bağlantılarını takip etmelisiniz. Böylece hem cihazınızın garanti bilgilerini sorgulayabilir hem de destek almak istediğiniz konu ile ekli Apple destek birimine kolay bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı