Nasıl yapılır

Messenger Rooms nasıl kullanılır?

Zoom uygulamasının en büyük rakibi olması beklenen ve resmen tanıtılan Messenger Rooms nasıl kullanılır? Tüm detaylara yer verdik.

Facebook, korona virüs nedeniyle tüm dünya genelinde başlayan online konferanslara alternatif yaratabilmek adına uzun zamandan beri Messenger Rooms adında yeni bir program üzerinde çalışıyordu. Program hakkında pek çok bilgi resmi olmasa da gündemde yer almıştı. Bugün ise Messenger Rooms ile ilgili önemli bir gelişme yaşanırken, yapılan tanıtım ile birlikte uygulama hakkındaki pek çok soru işareti giderilmiş oldu. Bu açıdan bundan sonraki süreçte daha fazla kişiye ulaşması beklenen ve güvenliğin ön plana alındığı uygulama sektörde zirveye oturabilir. Zira uygulamanın en büyük rakibi olan Zoom ciddi güvenlik skandalları ile sürekli gündemde yer alıyor Böylesine bir durumda Facebook tarafından atılan bu adam kullanıcıların kolay bir şekilde Facebook uygulamasına geçişine sağlayabilir.

Messenger Rooms nasıl kullanılır, neler sunuyor?

Facebook tarafından uygulama ile ilgili yapılan tanıtımlara göre uygulamada herhangi bir süre sınırı olmayacak. Bu açıdan kullanıcılar dilediği süre kadar online olarak konferans yapabilecek. Buna ek olarak kullanıcıların maksimum sayısı ise 50 ile sınırlı tutulmuş durumda. Mevcut kullanımlar göz önünde bulundurulduğunda, bu rakamların üzerine çok fazla çıkılmadığından dolayı Messenger Rooms, sınırsız konuşma seçeneğiyle ciddi bir fark yaratabilir. Zira şu anda kullanımda olan Zoom,  40 dakikalık konuşma süreleri ile kullanıcıları ücretsiz versiyonda sınırlandırılıyor. Messenger Rooms’un bu konuda ön plana çıkan özelliği ise bu sınırı tamamen ortadan kaldırması.Başlangıçta 50 kişilik bir sınırın az gibi gelse de özellikle okullar tarafından kullanılan uygulamalarda öğrenci sayısının 30’u geçmemesi, uygulamanın bu konuda talebi karşılayabileceğini gösteriyor.

Messenger Rooms kurulumu nasıl yapılacak?

Şu anda ayrı bir uygulama olarak kullanılmayan Messenger Rooms, Messenger uygulaması üzerinden kullanılabilir. Facebook hesabı olmayan kullanıcılar dahi davetiye yolu ile Messenger konuşmalarına telefonları ya da diğer cihazlar üzerinden bağlanabilecek. Mevcut uygulamanın WhatsApp ve Instagram ile uyumlu bir şekilde çalışması da önümüzdeki günlerde gelecek güncelleme ile birlikte mümkün olabilir. Bu açıdan başlangıçtaki temel özellikler dahilinde bile uygulama üstün görülüyor. Messenger Rooms, yapılacak yeni güncellemeler ile birlikte bu alandaki tüm ihtiyaçlar karşılayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı