Mobil

Moto G5 ve G5 Plus’ın Özellikleri Belli Oldu!

Tanıtımı Mobil Dünya Kongresi süresinde yapılacağı açıklanmış olan Motorola tarafından üretilmiş Moto G5 ve Moto G5 Plus isimli akıllı telefon modellerinin tüm detayları belli oldu. Tasarımından teknik detaylarına kadar piyasaya sunulan özelliklerine bakıldığında orta seviye kullanıcılara hitap edecek bir ürün olduğu ilk bakışta gözlenebiliyor. Çıkış fiyatları ile de bunu doğrulayan Moto G5 ve G5 Plus ürünleri özellikle kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan cihazlardan olacak.

Moto G5 Serisi Modellerin Tasarımı

Daha önce de basına yansımış olan fotoğrafları ile birlikte motorola tarafından üretilen bu yeni model akıllı telefonların tasarımının nasıl olacağına dair kullanıcılar da bir fikir oluşmuştu. Cihazların fotoğraflarının yayınlanması ile birlikte ürünlerin tam olarak nasıl bir görünüme sahip olacağı da belli oldu. Ön panelinde alt ve üst kısımlarda bir miktar siyah alan bırakmış olan ürünlerin alt kısmında sadece bir Home tuşu üst kısmında ise hoparlör ve diğer sensörler yer alıyor. Ekranın köşeli bir görünümden kurtulmuş olması ise cihazları çok daha estetik yapan detaylar arasında.

Cihazların arka panelinde ise klasik Motorola temasının bir yansıması olarak daha karakterize bir tasarım tercihi yapılmış. Arka panelin orta üst kısmından konumlandırılmak üzere büyükçe bir Motorola logosunun yer aldığı cihazda logonun üstünde kamera ve flaş ışığı için dairesel bir alan ayrılmış durumda. Çıkarılabilir bir arka kapağa sahip olan cihaz yine kıvrımlı köşelere sahip olmasıyla estetik açıdan şık bir görünüme sahip oluyor.

Moto G5 Modellerinin Teknik Özellikleri

Moto G5 ve Moto G5 Plus cihazları arasında oluşan temel farkı ürünlerin sahip olduğu performanslar belirliyor. Bu konuda Moto G5 üzerinde kullanılmakta olan Snapdragon 430 sekiz çekirdekli 1.4 GHz hızındaki işlemci yeterli bir kullanım sunarken daha fazlasını isteyenler Snapdragon 625 işlemciye sahip olan 2 GHz hızındaki G5 Plus ürününü tercih edebilir. 2 GB RAM’e sahip olan bu cihazlarda 32 ve 64 GB depolama alanları ile de bir fark ortaya konuyor. G5’te 2800 mAh kapasiteye sahip bir batarya kullanılırken G5 Plus’ta bu 3000 mAh kapasiteli bir batarya kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı