Nike’ın Kendi Kendine Bağlanan Ayakkabısı HyperAdapt 1.0

0
1664
Görüntülenme
nike kendi kendine baglanan ayakkabi hyperadapt

Nike efsanevi bir hayali gerçeğe dönüştürüyor.Kendi kendine bağlanan ayakkabıyı satışa çıkarıyor.

Nike hayali bile zor olan bir teknolojiyi gerçekleştirdi ve “Teknolojiyi ayağımıza getirdi”. Bilim kurgu filmi olan Back to the Future 2’de geleceğe 2015 yılında gidiliyordu. 2015 yılında karşılaşılan çoğu teknoloji gerçekleşmiş durumda. Back to the Future 2’de bulunan bir teknoloji de kendi kendine bağlanan ayakkabıydı. Birkaç ay önce Marty McFly resmi twitter hesabından “see you tomorrow” açıklamasında bulunarak kendi kendine bağlanan ayakkabı‘nın sinyalini vermişti. İşte o merak ettiğiniz Nike HyperAdapt 1.0 ayakkabısının tanıtım videosu 🙂

Ayakkabı ayağınızın ölçüsüne göre kendini bağlayabilmekte. İsterseniz yan tarafta bulunan tuşlar sayesinde sıklığı ayarlayabilirsiniz. Nike’ın bu tür girişimlerde bir kaç defa bulunduğu fakat seri üretime değil de “özel üretim” şeklinde gerçekleşmişti.

otomatik bağlanan ayakkabı  Nike HyperAdapt 1.0 ayakkabıları 3 farklı renk seçeneği ile bu yıl içinde satışa sunulacak. Fiyat hakkında elimizde herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Önceki İçerikSamsung Sosyal Ağ Waffle Duyurdu
Sonraki İçerik17 Mart 2016 Google Doodles
Kırklareli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu olup, birçok dergi ve blogda yazar olarak yer almıştır. Yazılım dışında Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking ve SEO gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Paylaş
Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.