Teknoloji Haberleri

Nintendo Switch’in Çıkış Tarihi Açıklandı!

Oyun konsolları ve platformları içinde kendine has tarzını tüm ürünlerinde başarılı bir şekilde yansıtmaya devam eden Nintendo firması birçok farklı şekilde kullanılabilen Nintendo Switch ürününü duyurdu. Oyun konsolu kavramına yeni bir boyut kazandıracak olan ürün hakkında pek çok oyun meraklısı daha duyurusu yapılmadan bile ürüne büyük bir ilgi göstermişti. Yapılan son açıklamayla ürünün ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatının ne olacağı kesin olarak duyuruldu.

Nintendo’nun ürünleri arasında taşınabilirlik ve bir mekanda sabit tutulabilir hale getirilebilme özellikleri ile oyun konsolları arasındaki farkını ortaya koyacak olan bu ürün hem televizyona bağlı olarak kullanılabilecek hem de cihazın içinde yer alan ekran sayesinde konsol şeklinde de kullanılabilecek. Cihazın 3 Mart 2017 tarihinden itibaren piyasa yer alması bekleniyor. Ön siparişlerin alınmaya başlamasının duyurulmasının ardından çok kısa bir sürede tüm stokları bitmiş olan ürünün yurtdışındaki satış fiyatının ise piyasaya çıktığı ilk aşamada 300 dolar olacağı açıklandı. Büyük bir paket şeklinde satışa sunulacak ürünün içinde Nintendo Switch kontrolünün sağlanabilmesine olanak sağlayan bir kumanda ve kumandanın bileğe takılmasına yardımcı bir kayışın yanı sıra aynı zamanda bir adaptör ve cihazın gireceği yuva bulunuyor.

Nintendo Switch Özellikleri Nasıl Olacak?

Nintendo firması tarafından yapılan açıklamaya göre Switch isimli bu yeni nesil cihazın kullanım süresi 2,5 ile 6 saat arasında değişecek. İlk bakışta pek çok kişi tarafından pil gücünün yetersiz olduğu yönüyle eleştirilen ürünün yüksek performans gösterdiği göz önüne alınırsa bu sürelerin dahi oldukça başarılı olduğu görülebilecektir. Daha şimdiden Skyrim, Super Mario Odyssey ve The Legend og Zelda: Breath of the Wild oyunları için uygun bir platform olması ile dikkat çekmeye başlayan ürünün kısa sürede çok daha geniş bir oyun havuzunda oyunculara oyun deneyimi yaşatması söz konusu olacak.

Nintendo Switch ile birlikte Nintendo ürünlerini tercih edenler için de bir yenilik geliyor. Yapılan açıklamaya göre artık oyuncular bölgesel kısıtlamaların da ötesinde farklı ülkelerde çıkmış olan oyunları rahatlıkla kendi cihazlarında oynayabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı