Teknoloji Haberleri

Nokia 8 Geliyor!

Akıllı telefon cihazlarının yaygın bir şekilde üretilmesi ve kullanılmasının ardından telefon piyasası içindeki üstünlüğünü kaybetmeye başlayan ve büyük bir düşüşe geçen Nokia ilk olarak Nokia 6 modeliyle pek çok kullanıcıyı kendine çekmeyi başarmıştı. Sektördeki başarısını ve ilerlemesini sürdürmek isteyen deneyimli marka son olarak Nokia 8 isimli yeni bir modelin yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Sızdırılma bilgiler şeklinde özellikleri hakkında bilgi verilen Nokia 8’in sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcılar arasında en sevilen akıllı telefonlardan olması bekleniyor.

Nokia daha önce orta seviyedeki kullanıcılara hitaben piyasaya sürmüş olduğu Nokia 6 cihazı ile büyük bir başarı yakalamayı başarmıştı. Aynı başarısını farklı sınıflara hitap edecek ürünleri ile de göstermek isteyen firmanın 27 Şubat’ta düzenlenecek olan MWC 2017 fuarı ile birlikte Nokia 8’in tüm özelliklerini ve cihazı tanıtması bekleniyor. İsminin bile henüz Nokia 8 mi yoksa Nokia P1 mi olarak piyasaya sürüleceği hakkında kesin bir bilgi bulunmayan bu cihazla ilgili olarak çok cihazın özellikleri piyasaya çıktı.

Nokia 8 Özellikleri

Kullanıcıların deneyimlerine yönelik ürünler geliştirerek eski başarılı Nokia imajını korumayı hedefleyen firma Nokia 8’in üretimlerinde iki farklı model üzerinden hareket edecek. Buna göre Nokia 8’in ilk modelinde Snapdragon 835 işlemciye sahip olan bir cihazın piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu model 24 megapiksellik arka kamerası ve 12 megapiksellik ön kamerası ile neredeyse akıllı telefonlarda görülmediği kadar yüksek çözünürlükte fotoğraflar elde edilmesini sağlayacak. Nokia 8’in bu modelinde depolama alanları ile ilgili olarak da kullanıcılara 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı seçeneğin sunulabileceği biliniyor. Kullanıcılar cihazın microSD kart desteğini kullanarak hafızasını da artırabilecek.

Nokia 8’in diğer modelinde ise Snapdragon 821 işlemcisi tarafından desteklenen bir cihazın piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kamera özellikleri hakkında kesin bilgilere ulaşılmamış olan bu modelde 4 GB RAM desteğinin sunulacağı ve diğer modele oranla sahip olduğu özellikler açısından daha makul bir fiyatla piyasaya çıkması bekleniyor. Nokia 8 her iki modelinde de yeni bir metal tasarımla kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı