Mobil

Nokia C9

 

 

Dünyanın bir zamanlar en iyi telefon markası olarak gösterilen Nokia son yıllarda durgun olarak gözükse de yeni telefon modeli ile şimdiden çok konuşulacak gibi görünüyor. Nokia’nın bu yılın sonunda duyurmayı planladığı C9 modeli şimdiden merakla bekleniyor. 460 dolar civarı fiyatı olarak söylenen telefon merakla beklenenler listesinde yerini almışa benziyor.
Teknik özellikleri Snapdragon 820 işlemciye, 32/64 ve 128 Gb dahili hafıza,21/8 MP arka ve ön kameraya sahip olacağı belirtiliyor. İşletim sistemi olarak microsoft ile anlaşması olan Nokia’nın sürpriz yapıp Windows 10 ile geleceği konuşulsa da Android 7.0 işletim sistemi kullanacağı daha güçlü bir ihtimal olarak konuşulmakta. Hazır Nokia ile microsoftun birlikteliğine değinmişken bunun çağımıza ve mobil dünyasına etkilerinden de bahsedebiliriz.

Şöyle ki gelişmekte olan ülkelerde mobil dünya hızla büyümekte ve Iphone gibi bir marka gelişmekte olan ülkeler için ucuz telefo çıkarmayı bile düşünüyor. Nasıl bir Pazar olduğunu buradan da anlayabilmek mümkün. Microsoftun bunun bilince olarak kendi telefonunu çıkarıp satma yerine zaman kaybetmeden pazarın içinde eskisi gibi söz sahibi olmasa da marka bilinirliliği için nokia’yı satın alarak bu pazara dahil olmuş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı