MobilTeknoloji Haberleri

Nokia’dan 37 Dolarlık Telefon: Nokia 216

Microsoft Lumia‘nın YouTube hesabı, Nokia 216 adındaki telefona ait mini bir tanıtım videosu yayınladı.

Microsoft, alttan alttan sürpriz bir şekilde telefon üretmeye devam ediyor. Bu yılın başlarında FIH Mobile ve Foxconn Nokia telefonlarının satışı konusunda 350 milyon dolarlık anlaşma yapan Microsoft, buna rağmen yeni akıllı telefon modeli Nokia 216’ya ait bir tanıtım videosu yayınladı.

Diğer firmalar akıllı cihazlar üretip geliştirirken Nokia 216 cihazı 3310’nun çağımıza uyarlanmış özelliklerde bir cihaz üretmişler. Sadece giriş seviye özelliklere sahip olacağı tanıtım videosunda gösteriliyor. Telefonu kullanacaklara birazda nostalji yaşatmak isteyen Microsoft 2B oyunlarıda barındıracağını tanıtım videosunda gördük.

Opera Mini tarayıcı kurulumuyla gelen telefon, Series 30 işletim sistemiyle birlikte çalışacak. Ön ve arka kısmında 0.3 MP’lik kamera modüllerinin bulunduğu Nokia 216’da 2.4 inç büyüklüğünde ve QVGA çözünürlüğünde ekran bulunacak. Hatta bir de 3.5mm’lik kulaklık girişinin olduğunu belirtelim. Microsoft’un açıklamasına göre cihaz, kullanıcılarına oldukça temiz bir müzik dinleme deneyimi sunacak.

Yayınlanan videodan anlaşıldığı üzere siyah, gri ve yeşil renk seçenekleriyle birlikte kullanıcılara taktim edilecek. Kameralarının hem ön hemde arka kısımlarında flaş desteğide olacak.

Daha detaylı ve fazla bilgi için Microsoft’un yayınladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=AsKCq1rwG8c

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı