Site icon Teknostation – Güncel Teknoloji Haberleri

OnePlus 8 Pro kamerasını dünya konuşuyor! ,

OnePlus 8 Pro

OnePlus 8 Pro

OnePlus 8 Pro modeli, kamerasındaki özellik ile birlikte tüm dünyada konuşulmaya başladı.

Bugüne kadar nesne ya da eşyaların içini gösteren bir kamera sistemi ancak bilim kurgu filmlerinde olurken OnePlus 8 Pro bu konuda şartları zorluyor. Kamera ile ilgili yayınlanan videolar, modelin kamera özellikleriyle büyük bir ilgi görmesini sağladı. Yayınlanan videoda, kameradaki özellik ile birlikte boya ortadan kaldırılırken yüksek donanım özellikleri ile birlikte çok farklı bir çalışma ortaya çıkarıldı.

OnePlus 8 Pro kamera özellikleri

OnePlus,  tarafından geçtiğimiz hafta tanıtımı yapılan 8 ve 8 Pro modelinde yüksek donanımlara ek olarak özellikle kamera özellikleri dikkat çekmişti. Marka tarafından yapılan tanıtımda da üzerinde özellikle durulan kamera özellikleri, Photochrom ile deneyimi bir üst seviyeye çıkarıyor. Boyalı cisimlerin boyanın arkasında bulunan kısımlarının görülmesini sağlayan uygulama,  böylece pek çok nesnede farklı bir görüntü sunabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=93QT96WrKHE

Videodaki bir denemede de görüleceği üzere özellikle plastik aksamlara yönelik filtre ile yapılan çekimlerde, normal görüntüden çok daha farklısı gösteriliyor. Filtre sisteminde yapılan yenilik ile birlikte elde edilen görüntüler, kamera sisteminde farklı bir kullanıcı deneyimi de sunuyor.

Kamerada yeni bir dönem mi?

Bu özellik kuşkusuz kamera özelliklerinde bir öncü. Xray cihazları gibi özel sistemlere doğru bir yönelim kuşkusuz sektörde olacaktır. Bu konuda ilk adım şu anda Çin’den gelse de gelecekte bu tip yeniliklerin daha fazla gündemde yer alması bekleniyor.

Tüm bu özellikleriyle oldukça etkileyici olan OnePlus 8 Pro, kameradaki performansının yanı sıra donanımlarıyla da sektörde dikkat çekecek. OnePlus 8 Pro’da yer alan bazı önemli özellikler ise şöyle;

Exit mobile version