Donanım

Philips’ten Dünyanın En İnce Monitörü Atağı

Ürettiği bilgisayar donanımlarının her birinde kendi alanında en önde gelen firmalardan biri olmayı başarmış olan Philips, görüntü teknolojilerinde de ürettiği monitörlerle ön plana çıkıyor. Sadece görüntü kalitesi gibi unsurlarla değil aynı zamanda cihazların sahip olduğu şık tasarımlarla birlikte en üstün özellikleri taşımakta olan ürünlerin üretimini yapan Philips son olarak dünyanın en ince monitörü iddiasını taşıyan bir ürünle kullanıcıların karşısına çıktı.

LCD ekran niteliklerine sahip olan bu monitör Philips’in 2009 yılından beri sürdürmekte olan TPV ile yapılan anlaşma doğrultusunda ortaya çıkardığı bir ürün olarak dikkat çekiyor. 24 inç boyutuna sahip olan bu monitör tam adı ile Philips Moda 245C7QJSB olarak adlandırılmaktadır.

Philips Moda Kullanıcıya Ne Vaat Ediyor?

İlk tanıtıldığı zamanlardan bu yana üretimi yapılmış olan en ince monitör iddiasını üzerinde taşımakta olan Philips Moda kullanıcılara ultra ince bir monitörde çalışmaları fırsatını sunuyor. Geniş renk aralığına sahip olduğu belirtilen bu monitör ince olmasına rağmen kendi seviyesindeki LCD ekranlar arasında görüntü aralığı bakımından ileri seviyelerde bir ürün olmakta. Full HD IPS özelliklerini taşıyan monitörün 3 tarafından da çerçevesiz bir yapıya sahip olması cihazın hem tasarımını hem de kullanım deneyimlerini çok daha güçlendiren bir detay olarak göze çarpıyor. 2.5 mm’den daha ince olan çerçevelerinin 5.2 mm kalınlığındaki üst ve yan çerçevelerle desteklenmesi sonucunda monitör özellikle birden fazla monitör kullanan kişiler için de en ideal ürünlerden biri olacak.

Cihazın beraberinde getirdiği en önemli özelliklerden olan ultra geniş renk teknolojisi ise dinamik aralık konusunda başarılı bir üründen söz etmek anlamına geliyor. Toplamda 16.7 milyon renk kapasitesine sahip olan bu ürün Philips monitör çeşitleri arasında da ayrıcalıklı bir yere sahip olmakta. Çeşitli görüntüleme teknolojilerini içinde barındırmakta olan ürün 1920 x 1080 çözünürlüğü ve 5 ms tepkime süresi ile oldukça gelişmiş özellikleri taşıyabiliyor. LCD ekranlardaki en önemli veri aktarım araçlarından sayılabilecek HDMI, VGA gibi bağlantılara sahip olan ürünün 240 dolarlık çıkış satış fiyatı ile piyasaya çıkması bekleniyor. Ürün ilk olarak yurtdışında satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı