PlayStation 5 Özellikleri ve Fiyatı

0
1538
Görüntülenme

PlayStation 1 ilk olarak 1994 yılında piyasaya sürüldü daha sonra 2000 yılında PlayStation 2, 2006 yılında PlayStation 3, 2013 yılında ise PlayStation 4 şeklinde seri olarak satışa sunuldu. Merakla beklenen konu ise PlayStation 5 ne zaman satışa sunulacak.

Söylentiler ne kadar doğru olmasa da bize çıkışıyla ilgili ipucu verebiliyor. Yapılan açıklamalara ve söylentilere göre 2019 yılınca PlayStation 5 raflardaki yerini alacak gibi görünüyor.  Fakat günümüzdeki diğer pclere ve oyun sistemlerine bakacak olursak bu süre dahada kısa olabilir.

playstation-5-ne-zaman-cikacak

Özelliklerine gelecek olursak söylentilere göre sanal gerçeklik ile ilgili bir konsol çıkaracaklar. Oyunların oynanması için depolama olarak hdd veya Dvd den devam edilecek gibi online bir ortama dönüştüremeyecekleri ortada bir oyun en az 20GB civarı 🙂

Fiyatı konusunda yurt dışı satış fiyatı 300$ – 500$ olması bekleniyor. Ülkemizde artık ne kadara satışa sunulur orası muamma. Neler olacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Önceki İçerikLenovo Vibe S1 Özellikleri
Sonraki İçerikMeizu Pro 6 Özellikleri
Kırklareli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu olup, birçok dergi ve blogda yazar olarak yer almıştır. Yazılım dışında Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking ve SEO gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Paylaş
Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.