Site icon Teknostation – Güncel Teknoloji Haberleri

Reklam engelleyici ile pile ömrünü uzatın

Merhabalar Teknoloji severler,

Reklam engelleyicilerin günlük hayatta işimize çok yarayacağını biliyor musunuz?

Günlük hayatta neredeyse her alanda kullanılan akıllı telefonlarımızın batarya ömürleri bazen insanı çileden çıkarabiliyor. Normalde 1 günü rahatlıkla çıkartması gereken akıllı telefonlarımız yüklediğimiz uygulamalara bağlı olarak arka planda çalışan servis sayısına göre pil ömrünü daha fazla tüketebiliyor.

Pil ömrünü uzatmak için bir kaç yöntem var tabi ki mesela ekran ışığını kısma arada br ram temizleme gibi size ek olarak bir yöntem daha paylaşacağız.

Yüklediğiniz bazı uygulamalarda tam ekran reklam veya kısmı reklamlar mutlaka vardır ve bu reklamlarda çıkacak olan video veya resim gibi gerekli medya dosyaları arka planda hem internetinizi hemde pilinizi sömürüyor.

Yapılan bir araştırmada Iphone 6s kullanan bir kullanıcının reklam engelleyici yokken belirli bir süre boyunca izlediklerinde bataryanın %18 kullanılmış. Reklam engelleyici kullandıklarında aynı süre boyunca bataryanın %9’unun harcandığını görmüşler. Aynı test 2015 sürüm Moto X Pure’da ise ilginç sonuçlar vermiş. Chrome üzeriden yapılan 2 saatlik bir web dolaşımında yüzde 22’lik bir batarya kullanımı söz konusuyken, Ghostery reklam önleme yazılımıyla birlikte bu oran yüzde 8’e kadar düşmüş.

Ayrıca reklam engelleyiciler tarayıcıların hızını arttırdığı da biliniyor. Bu haberimizden sonra tercih size kalmış

Exit mobile version