Mobil

Samsung Galaxy S8’den Yeni Haberler

Akıllı telefon dünyasının kullanıcılar tarafından en çok ilgi gören iki büyük markasından biri olan Samsung son olarak samsung galaxy s8 adındaki ürünü çıkarmayı hedefliyor. Bu konuda daha önce sızdırılmış olan fotoğraf bilgileri ve teknik donanım özelliklerinin cihazda bulunup bulunmadığı ile ilgili bir kesinlik kazandırılmamıştı. En son cihazın tasarımı ile ilgili olarak bir fotoğrafın da medyada geniş yer bulacak şekilde sızması sonucunda cihaz ile ilgili olarak kişilerin ilk sahip olduğu fikirler de ortaya çıktı.

İlk bakışta Samsung’un önceki modellerinde ortaya koymuş olduğu tematik tarzı korumaya devam ettiği görülen bu ürün kendi içinde diğerlerinden farklı olarak çok sayıda yenilik barındırmaktadır. Özellikle arka tarafından Galaxy S7 edge modelinde kullanılmış olan tasarımın birebir bu ürüne yansıtılmış olması kullanıcıları bu yeni model konusunda bazı yanılgılara düşürebiliyor.

Samsung Galaxy S8 Tasarımı

Samsung’un merakla beklenen samsung galaxy s8 cihazı için tasarım konusundaki bilgilerin sızdırılması ürün doğrudan fotoğrafının yayınlanması ile gerçekleşti. İlk bakışta cihazın önden görüntüsünde daha öncekilerden farklı olarak home tuşunun bulunmadığı görülüyor. Bununala birlikte cihazın incelik açısından da oldukça ince olacağını öngörmek zor olmamaktadır. Kaldırılmış gözüken home tuşunun bulunduğu yerde Samsung kendi imzasını atarak oldukça şık bir görünüme sahip olan Samsung yazısını kullanmayı tercih etmiş. Home tuşu ile ilgili olarak bu tuşun fiziksel kullanılabilen bir tuş olması mümkün olmayacak.

Telefonun arka kısmında ise cihazın yine tek kameralı olmasından dolayı Galaxy S7 Edge’de görülmüş olan özellikler görülüyor. Cihazdaki kavisli ekran ve ekranın cihaz üzerinde kapladığı büyük alan itibarıyla herhangi bir şekilde estetik açıdan sorun yaratmadan kullanıma uygun olması da ilgi çekici bir detay olarak görünmektedir.

Ekranın oldukça geniş bir alan kaplaması ve home tuşunun da kaldırılması ile birlikte Samsung’un samsung galaxy s8 modeli için optik parmak izi tarama sistemini ya da biyometrik bir motora sahip olan sistemi kullanmış olabileceği tahmin ediliyor. Sızdırılan bu bilgilerden sonra yakın zamanda firma tarafından da bazı açıklamaların yapılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı