Sanal Gerçeklikte Yeni Boyut

0
1418
Görüntülenme

Son zamanlarda sanal gerçeklik gözlükleri kullanımında fark edilir derecede bir artış bulunmaktadır. Bu artışın zaman içerisinde daha fazla artarak devem edeceğini tahmin ediyoruz.

eyeSight Technologies  tarafından geliştirilen sistem sanal gerçeklik gözlüğünüzde kontrol sağlayabileceksiniz.  Geliştirilen bu teknoloji mobil cihazınızın arka kamerasını hareket algılayıcı bir sensöre çevirerek elleriniz ile yaptığınız hareketlere göre komut sağlayabiliyor. Bu sayede ek hiçbir donanıma gerek kalmadan cihazınız ve gözlük yardımıyla uygulamaları dilediğiniz gibi kontrol edebileceksiniz.

Android ve IOS için desteği olması beklenen cihaz şu an için geliştirilme aşamasında ve en kısa sürede mobil kullanıcılara sunulması bekleniyor. Kullandığınız mobil cihazlar bu yeni teknolojiyi ne kadar kaldırır bilinmez. Markaların yeni çıkaracağı cihazlar umarız bu özelliği kullanmamıza olanak sağlar.

Rahat bir kullanım olabilmesi için cihazlarınızın işlemcisi ve ram özellikleri çok iyi olmalıdır. Bunlara ek olarak kameranızın sürekli aktif olarak kullanılacağınıda düşünürsek önümüze şarj sorunu da çıkıyor. Hepsini bir araya getirirsek sistemi sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için tam donanımlı şarj konusunda sıkıntı yaratmayacak bir cihaz olması gerekiyor.

Önceki İçerikGoogle Paylaşım Uygulaması Spaces
Sonraki İçerikRaspberry Pi Zero’ya Artık Kamera Takılabilir
Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya son sınıf öğrencisi olup, birçok dergi ve blogda yazar olarak yer almıştır. Blog yazarlığı dışında Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking ve SEO gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Paylaş
Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.