Nasıl yapılır

Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Telefonlarından mesaj gönderen bu mesajları silinen kişiler için en büyük soru işareti olan silinen mesajlar nasıl geri getirilir rehberimizi takip ederek kolay bir şekilde mesajları nasıl geri getirebilirsiniz.

Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

İşte iOS ve Android için adım adım silinen mesajları geri getirme işlemleri;

iOS İçin Silinen Mesajları Geri Getirme

iOS işletim sisteminde silinen mesajların geri getirilebilmesi adına bulut sisteminin kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle kullanıcıların iCloud ve ya iTunes kullanması gerekmektedir. Bu sistemlerin kullanıldığı sırada sırasıyla dosya, aygıtlar ve yedekten geri al gibi seçenekleri kullanarak eski yediğinize dönebilir ve silinen tüm mesajları geriye döndürebilirsiniz. Bu işlemleri yaptığınızda mevcut yediğiniz üzerindeki tüm kayıtlı mesajlar belirtilen tarihteki durumuna dönmüş olacaktır. Kullanıcılar iOS işletim sisteminde eğer iCloud ve iTunes kullanmıyorsa ve yedekleme gibi işlemler yapılmamışsa, silinen mesajların geri alınabilmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle bu tür durumlarla karşılaşmamak isteyen kullanıcıların önceden yedekleme işlemlerini ayarlaması yeterli olacaktır.

Android İçin Silinen Mesajları Geri Getirme

Android işletim sisteminde eğer özel bir yedekleme programı kullanmıyorsanız bu işlemlerde farklı bir program kullanarak geri yükleme yapmanız gerekecektir. Android geri yükleme uygulaması olarak 3 farklı alternatifi tercih edebilirsiniz.

  1. Android Data Recovery
  2. Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery
  3. Wondershare Dr Fone for Android

Bu programlardan herhangi birini tercih ettikten sonra program üzerinden recovery seçeneği ile telefonunuzu daha önceki tarihlere geri yükleyebilirsiniz. Yapacağınız bu işlemler sonrasında telefonunuzda kayıtlı olan fakat silinen tüm mesajlar sistem tarafından geri yüklenecektir. Bu geri yükleme sonrasında ise ihtiyacınızı kolay bir şekilde karşılayabilir ve silinen mesajlara ulaşarak işinizi tamamlayabilirsiniz. Silinen mesajların Android işletim sisteminde geri getirilmesi sırasında bilgisayarın da kullanılması gerekmektedir.

USB hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirme

USB hata ayıklama seçeneği aktif hale getirmek adına (Eğer telefonunuz da daha önce bu ayarı yapmamışsınız) öncelikle telefonunuzun ayarları bölümüne giriş yapmanız gerekir. Ardından telefon hakkında kısmındaki derleme numarası üzerine 7 defa dokunmalısınız. Bu şekilde yapacağınız işlemler sayesinde ilgili USB hata ayıklama seçeneğini ayarlayabilmeniz mümkün olacaktır. Bu işlemleri yaptığınızda Android işletim sisteminde sadece silinen mesajlar değil, mesajların dışında fotoğraf gibi diğer verileriniz de geri yüklenebilmektedir. İşlemlerde yüzde 100 kesin sonuç alınması mümkün olmayacağı gibi bu durum bazı şartlara göre değişkenlik gösterebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı