Snapchat, Bitstrips’i 100 Milyon Dolara Satın Aldı

0
1859
Görüntülenme

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Snapchat kendini geliştirmeye devam ediyor. Günde yaklaşık 100 milyon aktif kullanıcıyı yakalayan Snapchat uygulaması servislerine yeni özellikler ekleyerek gelişimini sürdürüyor. Daha önceden canlı yayın yapma imkanı özelliğini sunan ve giyebilir teknoloji alanına el atan Snapchat bu kez ise Bitstrips yani bilinen bir diğer adı ile bitmoloji uygulamasını 100 milyon dolara satın alarak kullanıcılarına daha keyifli bir ortam sunmayı hedefliyor.

Kısaca Bitstrips uyulamasından bahsedersek bitmoloji adından da anlaşılacağı üzere bir emoji uygulaması olduğunu anlayabiliyoruz. Bitmolojinin sunmuş olduğu saç,sakal ve giyim değiştirme özelliğini kullanarak, kullanıcıların eğlenceli bir yeni çizgi karakter oluştura bilmesini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar kendi resimleri üzerinde oynayarak çizgi karaktere dönüştürebiliyor. Snapchat’in emoji alanında bu tür bir satın alma işlemi gerçekleştirmesi diğer servislerinde bu alana yönelmelerini sağlayabilir.

Önceki İçerikInstagram’da Beklenen Özellik Geldi!
Sonraki İçerikAndroid 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır
Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya son sınıf öğrencisi olup, birçok dergi ve blogda yazar olarak yer almıştır. Blog yazarlığı dışında Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking ve SEO gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Paylaş
Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.