Mobil

Sony Pikachu Geliyor!

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Sony akıllı telefon piyasasında lider markaların gerisinde kalmış ve kullanıcıların tarafından geniş çapta bir kullanım talebi gören bir ürün ortaya çıkaramamıştı. Sony daha önce resmi olarak duyurusunu yapmış olduğu sony pikachu modeli akıllı telefonu ile piyasadaki kullanıcıları kendine çekmek istiyor. Cihazın ne zaman piyasaya sürüleceğine ilişkin resmi makamlardan bir duyuru yapılmış olmasa da Pikachu’nun hangi özelliklere sahip olacağı açıklandı. Kullanıcılarda özellikle sahip olduğu isimle birlikte büyük merak yaratan cihazın özellikleri daha çok orta ve üst seviye kullanıcılara uygun olacak şekilde tasarlanmışa benziyor.

Sony Pikachu Özellikleri

Pikachu ismiyle Sony tarafından adlandırılmış olan ürün ilk bakışta 5 inçlik ekranı ile dikkat çekiyor. Bu rakam büyük ekranlı telefonların kullanışsızlığından kaçınmak için bir fırsat olurken yeterli bir büyüklüğe sahip olması ile kullanıcıların ilgisini çekecek bir ürün olacak. 1280 x 720 ekran çözünürlüğüne sahip olan telefonun dokunmatik sensörlerinin 5 parmak hareketine kadar destek vermesi cihazın kullanımındaki en büyük avantajlardan olacak. En merak edilen özelliklerinden olan kamerası ise 1920 x 1088 çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor. Arka kamerasında 21 megapiksel çözünürlüğe sahip olan bir kamera tercihi yapılmış sony pikachu ön kamerasındaki 7 megapiksellik kamerayla da yeterli bir kullanım sağlıyor. Oto focus, dokunmatik focus, flash ve HDR gibi temel fotoğraf araçlarını içinde bulunduran ürün teknik özellikleri ile de kullanıcılara yeterli donanımı sağlayabilecek.

Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip cihazlarla piyasaya sürülecek olan sony pikachu 3 GB kapasiteli belleği ile sahip olduğu özellikleri karşılayacak bir teknik donanıma sahip. 32 GB dahili depolama alanına sahip olan cihazda NFC ve bluetooth gibi veri aktarımı araçlarının kullanılabilir olması veri aktarımı süreçlerinin kolaylıkla gerçekleştirileceğini gösteriyor. Cihaz üzerinde yer alan işlemci ise MediaTek MT6757 olacak.

Daha önce de hakkında çeşitli bilgilerin verilmiş olduğu Sony’nin bu yeni modelinin aynı zamanda Sony G3112 olduğu da konuşuluyor. Bu cihazın hakkında çıkan bilgilerde daha önce 1280 x 720 çözünürlüğüne sahip olan bir cihaz olacağı konuşuluyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı