Nasıl yapılır

Spotify kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Spotify için her kullanıcıya bir özel isim verilmektedir. Spotify kullanıcı adı nasıl değiştirilir adımlarıyla istediğinizde görünen adı değiştirebilirsiniz.

Üyelik alan çoğu kişi, farkında olmadığından dolayı farklı ve karışık harflerden oluşan bir kullanıcı adına sahip olduğundan dolayı bu adın değiştirilmesi gerekebilir. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken detay, Spotify’de kullanıcı adının değiştirilmesi adına herhangi bir seçeneğin bulunamaması. Fakat bu konuda farklı bir yöntem mevcut.

Spotify kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Spotify’de kullanıcı adının değiştirilmesini isteyenler için aşağıdaki adımlar takip edilebilir. Ancak yapılacak değişiklikler, Spotify’deki kullanıcı adında etkili olmayacaktır. Bunun dışında Facebook üzerinden yapılan paylaşımlarda görünen isim değiştirilmiş olacaktır. Bu bakımdan Spotify dışındaki paylaşımlarınızda görünen ismi değiştirmek adına belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

Değişiklik için öncelikle telefonunuzda Spotify  uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Uygulamayı açtıktan sonra ayarlara geçiş yapın. Burada yer alan sosyal bölümünden  Facebook bağlan seçeneği ile uygulamadaki hesabınızı Facebook ile bağlamanız gerekir. Bu işlemleri başarılı bir şekilde yaptığınızda görünümdeki adınız değişmiş olacaktır.

Facebook bağlantısı ile birlikte bazı kullanıcılarda tedirginlik de oluşabiliyor. Ancak Spotify  tarafından yapılan açıklamalarda Facebook bağlaması ile birlikte herhangi bir izlemenin olmadığı, Facebook etkinliklerinin takip edilmediği ve herhangi bir güvenlik açığının da bulunmadığı özellikle vurgulanmış durumda.

Spotify’de görünen kullanıcı adı neden değiştirilmiyor?

Çoğu kullanıcı için bu durum tatmin edici olmamaktadır. Bu nedenle de Spotify’de görünen kullanıcı adının neden değiştirilmediği konusunda sorgulanmaktadır. Spotify yapısı gereği, üyelik alınması ile birlikte rastgele bir isim atanmaktadır. Spotify tarafından bu konuda öne sürülen gerekçede en çok dikkat çeken detay ise güvenlik. Güvenlik nedeniyle özel kullanıcı isimlerinin desteklenmediği belirtiliyor. Bu konuda pek çok farklı çalışma yapılmış olsa da herhangi bir sonuç alınmamış durumda. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip uygulama için bu açıdan çözüm bulunmuyor. Kullanıcı adının değiştirilmesi konusunda beklentiler fazla olduğundan dolayı ileri dönemlerde böyle bir değişikliğin gündeme gelmesi mümkün olabilir. Zira bu değişikliğin yapılabilmesi adına dünya genelinde katılım sağlandığı anketler dahi hazırlanmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı