Oyun

Terraria güncellemesi sonrası rekor geldi!

2011 yılından beri oynanan Terraria son güncellemesini aldı.

Açık dünya, hayatta kalma oyunları denildiğinde akla ilk gelenlerden birisi olan Terraria, 2011 yılından beri piyasada bulunuyordu. Oyuncuların kısa süre içerisinde benimsediği ve tercih etmeye başladığı bu oyun aynı zamanda 2 boyutlu grafikleri ile de dikkat çekiyor. Oyun için yapılan açıklamalarda dün itibariyle oyuna son bir güncellemenin yapıldığı ve bundan sonraki süreç içerisinde de oyuna artık desteğin sağlanmayacağı ifade edildi. Bu açıklamanın anlamı ise oyun için son geliştirmelerin yapıldığı ve oyun seven kişilerin mevcut özelliklerle oyunu oynayabileceğini ifade ediyordu. Tüm bunlar yaşanırken güncellemenin sunulması ile birlikte oldukça dikkat çeken bir olay yaşandı.

Terraria oyununda anlık rekor kırıldı!

2011 yılından beri anlık oyuncu sayısında 489 bin 886 olan rekor, oyun güncellemenin sunulması ile birlikte değişi. Oyun anlık oyuncu rekorunu kırdı. 500 bin oyuncunun dahil olduğu online oyun, yıllar geçmiş olmasına rağmen neden bu kadar popüler olduğunu da bir kez daha gözler önüne serdi. Son güncellemeyi 500 bin kullanıcı rekoru ile alan Terreira, aynı zamanda oyun dünyasında hoş bir şekilde hatıra bırakmış oldu.

Listelerden düşmüyor

Steam üzerinden indirilerek oynanan oyun, yıllardan beri en çok oynanan oyunlar sıralamalarında kendine yer buluyordu. Aynı zamanda güncellemenin yapılması ile dünya çapında en çok satanlar listesinde de yer almaya başladı. Oyun için böylesine yüksek bir popülerliğin bulunmasına rağmen oyun için desteğin kesilecek olması ise dikkatlerden kaçmadı.

Geçen yılların ardından oyuna en büyük ve dev bir güncelleme ekleyen yapımcı firma, böylece oyundaki tüm dinamikleri de değiştirerek yeni bir heyecan katmayı başardı. Journey’s End adı verilen güncelleme, aynı zamanda oyun ile ilgili de oldukça dikkat çekici bir mesaj veriyor. Öyle ki macera bitti anlamına gelen bu güncelleme ile birlikte yapımcı firma oyunu takip edenlere de farklı bir mesaj göndermiş oldu.

Güncelleme ile birlikte güncelleme notlarının yer aldığı kaynak tam 45 sayfadan oluşuyor. Bu bakımdan oldukça uzun olan güncelleme notları, oyuna ne kadar fazla müdahale edildiğini de net bir şekilde gösteriyor. 800’ü aşkın yeni eşya, yeni alanlar, düşmanlar, oyun içi araçlar ve seyahat rotaları oyuna güncelleme ile birlikte eklenmiş durumda. Özellikle oyunu seven kişilerin bu güncellemeyi kesinlikle kaçırmaması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı