Mobil

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’da 4.5G Sorunu?

Türkiye’de 1 nisan itibariyle kullanılacak olan 4.5G teknolojisi daha çıkmadan ilk ciddi sorunu ortaya çıktı?

Şuan 4.5G‘ye geçmemize dakikalar kaldı fakat daha 4.5G teknolojisine geçmeden ilk ciddi sorunu da ardından geldi. Aşağıda çıkan sorunlara bir göz atalım;

  • Cihazım 4.5G’yi Destekliyor, Fakat Operatörüm “Desteklemiyor”

Bu sorunun temel sebeplerinden biri; Yurtdışından alınan telefonların Türkiye’de satılmamasından dolayı “Cihazınız 4.5G’yi destekliyor,fakat Operatör Desteklemiyor” uyarısı ile karşılaşacaksınız. Bu cihazlara örnek olarak Motorola Nexus 6, LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P gibi telefonları örnek verebiliriz.

  • Cihazım Bu Desteği Sunmasına Rağmen 4.5G Hizmetini Kullanamayacak Mıyım?

Eğer Cihazınız 4.5G teknolojisini destekliyorsa herhangi bir sıkıntı olmadan kullanabileceksiniz,bu konuda içiniz rahat olsun.

  • Bu Sorunu Nasıl Düzeltebilirim?

Geldik işin en can alıcı sorusuna peki bunun çözümü nedir? sorusunun şuan için herhangi bir çözümü bulunmamaktadır. Bunun için gerekli irtibatlar kurularak bir çözüm yoluna gidilmeye çalışılmaktadır. Sizde Yurtdışından aldığınız 4.5G teknolojisini destekleyen telefonlarınızı Türkiye’de satılmaması halinde 4.5G teknolojisini kullanıp kullanmadığınızı yorum kısmına yazarsanız bunun ile ilgili gerekli incelemeleri yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı