Mobil

Twitter’a Gece Modu Geliyor

Twitter halihazırda, Android uygulaması için “Gece Modu” özelliğini test ediyor. Henüz alfa seviyesinde olan yeni özelliğin bazı kullanıcılar tarafından test edildiği ortaya çıktı.

Karanlık bir ortamda beyaz arkaplana sahip bir uygulamayı kullanmak epey zor oluyor. Işığın fazla olması gözü alabiliyor ve bu da kelimelerin seçilebilmesini zorlaştırıyor. Beyaz arkaplana sahip uygulamalardan biri de Twitter. Gün içinde kullanıcıların uzun süre boyunca gözlerini ayırmadığı Twitter, “Gece modu” özelliğiyle gözlerin yorulmasını engellemeyi amaçlıyor.

twitter-gece-moduTwitter’ın Android uygulamasının Alpha sürümünde uygulamanın tasarımı baştan aşağı değişiyor. Üst kısımdaki ikonların yerlerinin değiştiği uygulamada aynı zamanda yan menü de bulunuyor. Yeni gelen gece modunu açıp kapatma gibi bir opsiyon sunulmuyor. Zaman dilimine göre bulunduğu yerde akşam saatlerinde olan kullanıcılar siyah tasarımı görüyor. Sabah olduğunda ise yine alışıldık tasarıma geri dönülüyor. Özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı