Nasıl yapılır

WhatsApp Business Nedir?

İşletmelere yönelik sunulan WhatsApp Business nedir, nasıl kullanılır?

WhatsApp, kullanıcılara yönelik sunulan normal sürümünün yanı sıra işletmeler için WhatsApp Business versiyonuyla da kullanımda. Müşterilerle kurumsal olarak iletişim kurabilmek adına hemen hemen her şirketin kullandığı WhatsApp Business kullanımında da farklı avantajlar sunuyor.

WhatsApp Business nedir, ücretsiz mi?

WhatsApp Business ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bununla birlikte küçük işletmelerden büyük işletmelere kadar her işletme için herhangi bir sınır olmaksızın kullanılabilir. Normal WhatsApp kullanımı ile benzer olmakla birlikte WhatsApp Business hesabında ekstra ayarlar da bulunmaktadır. WhatsApp Business uygulamasında mesajların otomatik bir şekilde sıralanması, hızlı yanıt sistemi gibi araçlar bulunmaktadır. Programın temel işlevi müşteriye en iyi ve en hızlı çözümü sunmak olduğundan dolayı geliştirmeler de bu yönde yapılmaktadır.

WhatsApp Business hesabında profil, normal profillerden farklı görünmektedir. Profil bilgilerinde ise şirket adresi, posta ve varsa web sitesi gibi kurumsal verilere yer verilmektedir. Bu sayede şirket profilinin güven vermesi de hedeflenmektedir. Bununla birlikte işletmelerin sabit hatlı numaraları üzerinden de WhatsApp Business hesabı oluşturulabilmektedir. Bu tür seçenekte WhatsApp kurulumunda gerekli olan onay şifresi, sesli yanıt sistemi ile alınabilir.

WhatsApp Business nasıl indirilir?

WhatsApp Business indirmek isteyenler bu konuda uygulama marketleri ziyaret edebilir. Hem iOS hem de Android markette bulunan uygulama sayesinde herhangi bir cihaz sınırlaması olmaksızın uygulama kullanılabilir. Her iki uygulama markette de uygulama WhatsApp Business adı ile yer almaktadır. İsim üzerinden arama yapılarak ilgili uygulamaya ulaşılabilir. Normal bir WhatsApp uygulamasında WhatsApp Business olarak kullanım mümkün değildir.

Tek cihazda WhatsApp Business ve WhatsApp kullanılır mı?

En çok sorulan soruların başında gelen tek cihazda iki farklı WhatsApp kullanımıdır. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda numaraların ayrı olması halinde tek cihazda iki farklı WhatsApp kullanılabilir.

Tüm bu detayların dışında WhatsApp Web gibi tüm WhatsApp özelliklerinin desteklendiği WhatsApp Business, esnek bir kullanım sunmaktadır. İlk defa kullanımda da herhangi bir problem yaşanmadan uyum sağlanarak WhatsApp Business kullanılabilir. Ücretsiz olması da programın en cazip yanlarından birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı