Whatsapp’a Yazılan Mesajı Geri Silme Geliyor

0
1450
Görüntülenme

Sürekli kendini geliştiren Whatsapp, bir yeni özellikle daha güncellenmeye hazırlanıyor. Whatsapp’tan gönderilen mesajlar, gönderen kullanıcılar tarafından istenildiği zaman silinebilecek. Bu özellik şuanda beta sürümü ile test ediliyor.

Herkesin korkulu rüyası olan mobil cihazlarda otomatik düzelt ile yanlış gönderilen mesajlar korkulu rüya haline geldi. Ya da yanlışlıkla gönderilen mesajlara artık “pardon kuzenim yazmış” klasiğinin Whatsapp’ta son devirlerine girmek üzereyiz.

Bu yeni özelliğin beta sürümü şimdilik IOS mobil cihaz kullanıcıları test edebilecek. Söz konusu iptal et özelliği WhatsApp Beta 2.17.1.869 numaralı beta sürümünde şuan yayınlandı.

Whatsapp’ın beta sürümleri ile ilgili olan Twitter hesabından, gelecek olan özelliğin nasıl olduğu ve kullanılacağı hakkında kısa bir videoda yayınlandı.

Özelliği Nasıl Kullanacağız?

Silmek istediğiniz mesajın üzerini basılı tutarak, açılan menüde iptal et yani “Revoke” butonunu tıkladığınız zaman mesajınız silinmiş olacak.

Ek olarak iptal etme özelliği sadece yazılarda değil, resim ve video mesajlar içinde geçerli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Sonra bunu suyla içen olmasın.

Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.