İncelemeTeknoloji Haberleri

Yeni Bir Alan: Facebook Workplace

Kullanıcıların tepki ve isteklerini çok hızlı analiz edip cevap veren Facebook, bütün alanlara hakim olmak için çalışmalarını son sürat devam ettiriyoruz.

Snapchat’ten hikayeler özelliğini satmasını istediğinde verilmeyince Instagram Stories yapan Facebook şirketi, şimdide kurumsal alanlarda aktif kullanılmak için Facebook Workplace hizmetini duyurdu.

Bu yeni proeje ile Facebook gözü, Microsoft’un satın aldığı LinkedIn’e de dikmiş gibi görünüyor. Tam olarak hangi alanlarda faaliyet göstereceği tam olarak belli olmamakla birlikte, az buçuk sinyal vermiş gibi görünüyor. Sürekli gelişen bir platform olduğu için ileride bizlerin neler bekleyeceğini de az çok kestirebiliyoruz.

Facebook at Work (Workplace) Nedir?

Facebook kişisel hesabınızla oluşturulacak kurumsal hesapların bulunduğu alandır. Oluşturduğunuz iş hesabı oluşturmanıza olanak verir.

Facebook şirket hesabı oluşturduğunuzda, arkadaşlarınızla hızlı etkileşimde bulunmak için Facebook araçlarından hızlıca yararlanabilir ve kullanabilirsiniz.

Facebook Workplace’den yaptığınız paylaşımları yanlızca şirket çalışanlarınız erişebilir.

Workplace’in Bize Katkısı Ne Olur?

facebook-workplace-ne-ise-yararÜcretsiz olarak sunulsa bile kendimizde işe yarar bir pay aramaktanda kaçınmayız millet olarak.

Kayıt ekranında Facebook’un yazdığı giriş paragrafı tamda bu sorunun cevabı gibi. Yukarıdaki resimde yer kayıt ekranında “Apply for Workplace. We’re making Workplace available to companies around the world. Enter your details and we’ll be in touch soon. Our sales team will work with you to understand your needs and help launch Workplace across your organisation.” yazması dikkatimizi çekti. Bizde İngilizce tam bilmediğimiz için hemen çevirdik.

Türkçesi:
İşyeri için başvur. Biz dünya çapında şirketleri için işyerlerini kullanılabilir yapıyoruz. Bilgilerinizi girin ve yakında sizinle iletişim halinde olacağız. Satış ekibimiz ihtiyaçlarınızı anlamak ve kuruluşunuz genelinde çalışma alanı başlatmak, yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı