Yıl 2019: Sinema İzleyecek Salonu Olmayan İllerimiz (İnfografik)

1
599
Görüntülenme

Haber başlığında da okuduğunuz üzere ülkemizde halen bazı illerimiz de kültür aktiviteleri oldukça sınırlı sayıda. 2019 yılında olmamıza rağmen ülkemizin doğu kesimlerinde yer alan bazı illerimizde sinema seyircisini, eserlerle buluşturması için salon mevcut değil. TUİK raporlarına göre Türkiye genelinde sinema salonu sayısı 2018 yılında, 2017 yılına göre %6,2 artarak 2 bin 858 oldu.  Bu dönemde sinema salonlarındaki koltuk sayısı %4,2 artarak 342 bin 813 seyirci kapasitesine ulaştı fakat bu durum genellikle batı illerimizde bu şekilde seyretti.

Peki Sinema Sayısı Bulunmayan İller Hangi İllerimiz?

Ülkemizde  Ardahan ve Şırnak’ta hiç sinema salonu bulunmamaktadır.

Loading...

Loading…

Sinema Bileti Fiyatları Cep Yakıyor!

Artan film maliyetleri sonrası sinema filmi maliyetleri de cep yakacak duruma geldi. TUİK Tüketici Fiyat Endeksi verilerine göre ortalama bir sinema bileti fiyatı  Kasım ayı itibariyle 20,5 TL oldu. Gelecekte bu oranlar ne duruma gelecek bizlerde merakla beklemekteyiz.

Kaynak:TUİK Kültür İstatistikleri 

Önceki İçerikEn Güvenilir Medya Kanalı Hangisi?
Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya son sınıf öğrencisi olup, birçok dergi ve blogda yazar olarak yer almıştır. Blog yazarlığı dışında Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking ve SEO gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir.
Paylaş

1 YORUM

Yorum Yap
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.