Site icon Teknostation – Güncel Teknoloji Haberleri

YouTube Go Hizmete Başladı!

YouTube, internet hızı düşük olan kullanıcıları için daha az veri tüketen yeni uygulamasının testleri tamamlanmak üzere. Şuan YouTube Go test aşamasında kullanıcılara sunuldu. Bu uygulama sayesinde daha az veri tüketerek kullanıcıların daha iyi kullanılmasına olanak verecek.

4 Ana Başlık Var

Son zamanlarda video tüketimi fazla artan dönemde yeni nesil kullanıcılar için yapılan YouTube Go dört ana başlığı göz önünde tutarak geliştirildi. Uygulamada bulunan arayüz ve önerileri ile kullanıcıların istediğin tam olarak hitap eder durumda. Çevrimdışı kullanım göz önünde bulundurularak  tasarlanan uygulama veri hızı düşük olan cihazlarda ve internet bağlantısı olmadan da kullanılabilir. Şeffaflık fazlaca ön planda olduğu için gereksiz veri tüketimini engellemek ön planda.Ek olarak kullanıcıları çevredeki diğer kullanıcıların ilgilendiği içeriklerle bir araya getiren sosyal deneyim sunuyor.

Önizleme fonksiyonu ile birlikte kullanıcılar videonun çeşitli noktalarından alınmış görselleri görerek, o videoyu yüklediklerinde ne gibi bir içerikle karşılaşacaklarını bilecekler. Ayrıca videonun hangi kalitede izlendiğinde ne kadar veri kullanacağını görerek, kendilerine uygun seçeneği tercih edebilecekler.

YouTube Go’nun en önemli özellikleri şu şekilde:

İlgili videoları keşfedin: YouTube Go ana ekranında bulunduğunuz bölgede popüler olan videoları görebiliyorsunuz. Böylece içinde bulunduğunuz topluluğun gündemini oluşturan videoları kolaylıkla takip edebiliyorsunuz.

Videoları izlemeden önce görün: Bir videoyu izlemek isteyip istemediğinizden emin değilseniz, videonun üzerine bir kez tıklayarak önizleme yapabiliyorsunuz. Böylece videonun içeriğine dair daha fazla fikir sahip olunabilecek.

Çözünürlüğünüzü seçin: Bir videoyu izlemek ya da sonradan izlemek için kaydetmek istiyorsanız o videoya ne kadar veri harcamak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Hangi çözünürlükte ne kadar veri harcandığını görerek tercihinizi buna göre yapabiliyorsunuz.

Videoları paylaşın: Sizin indirmek için veri harcadığınız videoyu izlemek için yanınızdaki arkadaşınızın da veri harcamasına gerek yok. İzlediğiniz videoyu yanınızdaki arkadaşınızla YouTube Go uygulaması üzerinden paylaşıp onun da izlemesini sağlayabilirsiniz.

YouTube Go öncelikle Hindistan’da test edilmeye başladı. Önümüzdeki aylarda daha fazla kişiye sunulması planlanan uygulama bu erken kullanıcılardan gelen geribildirimlerle geliştirilerek önümüzdeki yılın başında tüm dünyada kullanıma sunulacak. Test aşamasına dahil olmak isteyenler youtubego.com/signup adresinden cep telefonu numarası ya da e-posta adresi ile kayıt olabiliyor.

Exit mobile version