Teknoloji Haberleri

Youtube Kabuğunu Değiştiriyor!

Youtube’u Google satın aldıktan sonra adım adım değişimlere ve testlere gidiyor.

Google kendi arama sonuçları sayfasında yaptığı gibi Youtube’da da ufakta olsa değişiklikleri ve testlerini gerçekleştiriyor. Buna bazen saniyelik olarak denk geliyoruz bazen bir kaç günde yayında kalabiliyor.

Örnek olarak 17 Eylül’de gizli sekmeden Youtube’a girildiğinde aşağıdaki gibi bir tasarım karşılamıştı bizi. Yeni kullanıcılar ve deneyimlerine göre testler yapan Youtube şimdi bu arayüz tasarımını kaldırmış gibi görünüyor.

https://twitter.com/firatcansahin/status/777148485594411008

Küçük dokunuşlarla güzel değişiklikler yapan Youtube bir de otomatik oynatma için kullanıcılara bir seçenek sunmuştu. Eğer müzik dinliyorsanız sonraki videoya geçişini otomatik yapmanız için bu butonu aktif hale getirmelisiniz. Aşağıdaki görselde sırada Aleyna Tilki’nin şarkısı olduğu için ben pasif konumuna getirdim.

youtube-aleyna-tilki-sonraki-video

Son göze çarpan değişikliklerden birisi ise izlenilen videoların alt kısımlarında kırmızı bir çizginin yer alması. Bu güncellemeden önce sağ üst köşede “İzlendi” yazarken şimdi sadece kırmızı çizgi ile görüntü kirliliğinin önüne geçmiş gibi görünüyor.

 

youtube-izlenmis-video-guncelleme

Yukarıda göründüğü gibi ince kırmızı çizgiler gayet hoş duruyor (1). Alt kısımda ok çıkarılan ama 2 yazılmayan alanda ise bir kısım kırmızı çizgi görünüyor. Bunun sebebi videonun izlediğiniz kısımlarını belli etmesidir.

En son Youtube güncellemeleri ve değişiklikleri bu şekilde. Yeni gelişmeler ve değişimler olduğu zaman teknoloji haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı