İnceleme

Zoom Yapmada Ötesi Yok: Canon Legria HF R806

Video kamera ve fotoğraf makinesi alanının tartışmasız en büyük markalarından biri olan Canon her geçen gün yeni ürünleri ile kullanıcılarına pratiklik kazandıracak ve istenilen özelliklere uygun nitelikler taşıyacak olan modelleri piyasaya sürmeye devam ediyor. Firma tarafından hakkında bilgi verilen son ürün ise canon legria adındaki cihaz oldu. Ultra geniş açılı bir lense sahip olması ile kendine has bir özellik kazanmış olan bu ürünlerin aynı zamanda daha önce hiç olmadığı kadar yüksek zoom yapabilme özelliklerine sahip olması oldukça dikkat çekici oluyor. Legria bir seri olarak HF R806, R86 ve R88 isimlerine sahip olan üç farklı yeni kamera modeli ile piyasaya çıkacak.

Legria Kameralarının Özellikleri

Canon Legria adı altında satışa çıkacak olan ürünlerin tamamı HD kayıt yapabilmeye olanak sağlayan cihazlar olacak. Hareketli görüntülerin kaydedilmesi ve görüntülerdeki netlik ve renk özelliklerinin en iyi şekilde cihaza aktarılması noktasında düşük ışıktaki performansı ve yüksek zoom özelliği ile de istenilen tüm talepleri karşılamada canon legria modelleri yeterli bir performans koymada başarılı olacak.

Canon içerisinde yapılan video kamera üretimlerinin HF serisine ait olacak şekilde üretimi yapılmış olan bu cihazlar görüntülerin daha stabilize sonuçlar vermesi adına kamera sarsıntılarının kayıtlarda önüne geçilmesi adına 5 eksenli bir sisteme sahip olan akıllık IS’enin kullanıldığı cihazlardan olacak.

Cihazların ortak özelliği ise pek çok kullanıcının bir video kamerada aradığı en temel özelliklerden olan zoom özellikleri olacak. Bu konuda canon legria serisi modellerinde 32x optik, 57x geliştirilmiş zoom özelliğine sahip olması büyük kolaylık sağlayacak. Modellerin tamamı sadece görüntüde ortaya koyduğu performansla değil aynı zamanda ses kalitesi bakımından da üstün nitelikler taşıyor.

Geniş dokunmatik ekranı ile ayarları istenildiği gibi kontrol etmede rahatlıkla kullanılan bu modeller üzerinde bulunan Wi-Fi ve NFC özellikleri ile de sürekli çekim yapan ve bunları aktarmakta güçlük çeken kişiler için bir çözüm olacak. Kullanıcıların tüm isteklerine cevap vermek adına ortaya çıkarılmış bu ürünlerin WA-H43 geniş açı lens adaptörünü beraberinde getirmesi taleplerin karşılanmasında yeterli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı